pragnienie: czym je ugasić
fot. https://pixabay.com/ PhotoMIX-Company
Autor Klaudia Gaicka - 6 Lipca 2020

Przed nami upalne miesiące. Które napoje najlepiej gaszą pragnienie?

Pragnienie jest naturalnym uczuciem towarzyszącym co jakiś czas każdemu z nas. Poznaj sposoby, które pomogą ci ugasić pragnienie zdrowo i szybko. Okazuje się, że przy obecnej pogodzie nie sprawdzą się słodkie napoje, herbata, czy kawa. Lepiej sięgnąć po coś innego.

Pragnienie dokucza nad coraz częściej. Wszystko przez upały, które już od kilku dni towarzyszom prawie wszystkim regionom kraju. Wraz z nadchodzącym latem, trzeba bardzo uważać. Dużo łatwiej o odwodnienie.

Jak podaje Onet.pl, bardzo łatwo pomylić pragnienie z głodem. Wielu z nas niesłusznie przejada pragnienie słodkimi przekąskami. To bardzo zgubne. Pragnienie to nic innego, jak mechanizm, który pomaga nam regulować płyny w organizmie. Ich niedobór może być katastrofalny w skutkach, zwłaszcza przy takiej pogodzie.

Wystarczyła chwila, by doszło do nieszczęścia. Tragiczny wypadek w wesołym miasteczkuWystarczyła chwila, by doszło do nieszczęścia. Tragiczny wypadek w wesołym miasteczkuCzytaj dalej

Pragnienie najlepiej gasić wodą lub wodą z dodatkiem ziół lub owoców. Taka mieszanka nie tylko doskonale cię nawodni, ale również orzeźwi

Dla nikogo nie będzie chyba zaskoczeniem, co nawadnia najlepiej, oczywiście jest to woda. Europejska Agencja Bezpieczeństwa Żywności poleca, aby pić przynajmniej 2 litry wody każdego dnia w przypadku kobiet, lub 2,5 litra w przypadku mężczyzn.

Wskazane ilości są jednak odpowiednie tylko przy umiarkowanej temperaturze i aktywności fizycznej. Jeżeli poruszamy się więcej, a temperatura otoczenia jest wyższa, powinniśmy pić zdecydowanie więcej.

Eksperci ze źródła wskazują, aby rozważnie wybierać wodę, którą się nawadniamy. Najbardziej odpowiednia dla większości ludzi będzie woda źródlana lub nisko zmineralizowana. Po wodę gazowaną sięgajmy tylko, jeśli nie mamy żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, takich jak choroby krtani, czy problemy gastryczne.

W upalne dni słabo nawodnią nas różnego rodzaju słodkie herbaty lub kawy. Podobnie zadziała również alkohol. W jego przypadku możemy nawet się odwodnić, zamiast nawodnić.

Jeżeli nijak nie możesz przekonać się do picia zwykłej wody, możesz spróbować wody smakowej. Chociaż jej skład najczęściej pozostawia wiele do życzenia, jest o niebo lepsza o słodkich napojów gazowanych np. typu cola.

Dzisiaj grzeje: 1. Wczesne objawy raka jelita grubego. Szybkie rozpoznania zwiększa szanse na wyleczenie

2. Szykują nową opłatę, resort jest na "tak". Będziemy musieli dopłacać po 300 zł na zakupach

Jeżeli znudziła nam się zwykła woda, ale nie chcemy również dostarczać do naszego organizmu mnóstwa kalorii, najlepiej dodać do zwykłej wody ziół lub owoców. W tym wypadku świetnie sprawdzi się mięta lub cytryna. Takie połączenie będzie nie tylko orzeźwiające, ale i bardzo zdrowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kłęby dymu na S8. Co tam się stało?
  2. Samolotem, w którego katastrofie zginęła Jantar, miała lecieć inna wielka gwiazda. Zrezygnowała w ostatniej chwili
  3. Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osób
  4. 4-latek trafił w ręce prawdziwych potworów. Zamiast opieki otrzymał tortury, których niestety nie wytrzymał
  5. Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dnia
  6. Wielki sukces Igi Świątek. Polka była bezlitosna w trakcie turnieju, prawdziwa dominacja i wielkie zwycięstwo

Następny artykuł