Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest zbyt optymistyczna. Meteorolodzy zapowiadają grad i burze
unsplash.com/Erik Witsoe
Autor - 8 Czerwca 2020

Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych

Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest zbyt optymistyczna. Zdaniem synoptyków możemy spodziewać się burz z intensywnym deszczem i porywistym wiatrem. Niestety zapowiadane upały pod koniec tygodnia mogą jeszcze bardziej potęgować gwałtowne zjawiska.

Prognoza pogody na najbliższy tydzień pokazuje, że możemy się spodziewać bardzo gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Według synoptyków możemy spodziewać się burz z deszczem i wiatrem.

W niedzielę, gdy przez Polskę przeszły gwałtowne burze z gradobiciami i silnym wiatrem, strażacy interweniowali ponad tysiąc razy. W wyniku dynamicznych zjawisk atmosferycznych dwie osoby zostały ranne. Najwięcej interwencji odbyło się na Podkarpaciu, Mazowszu i Śląsku.

Ministerstwo Zdrowia podało niepokojące statystyki. Od początku epidemii nie stwierdzono tyle zarażeńMinisterstwo Zdrowia podało niepokojące statystyki. Od początku epidemii nie stwierdzono tyle zarażeńCzytaj dalej

Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest zbyt optymistyczna. Meteorolodzy zapowiadają grad i burze

Burza spowodowała spore zniszczenia. Część ulic znalazła się pod wodą, drzewa zniszczyły samochody, a niektóre budynki zostały podtopione. Rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej starszy kapitan Krzysztof Batorski przekazał, że w działaniach brało udział ponad 6 tysięcy strażaków i ponad 1,2 tysiąca pojazdów.

- Strażacy w zdarzeniach związanych z pogodą głównie usuwali wiatrołomy, czyli powalone drzewa, nadłamane konary, wypompowywali wodę i zabezpieczali dachy budynków - przekazał Batorski.

Jak podaje portal tvnmeteo.tvn24.pl, w poniedziałek aura w części kraju znów może być gwałtowna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł przed burzami z gradem. Lokalnie może spaść do 40 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz przekazał, że niedzielne nawałnice uszkodziły 98 budynków mieszkalnych oraz 33 gospodarcze. W kulminacyjnym momencie dostaw prądu pozbawionych było 22 318 odbiorców.

- W Małopolsce w powiecie brzeskim w miejscowości Jurków doszło do wyładowania atmosferycznego, w wyniku czego zaczęła płonąć elewacja budynku. Pod wpływem silnych emocji jedna osoba wymagała opieki lekarskiej, strażacy udzielili jej pierwszej pomocy i przekazali ją do ratownictwa medycznego - dodał Batorski.

Silne podmuchy wiatru zerwały dachy z trzech budynków w miejscowości Zarębice. Jak wynika z informacji Państwowej Straży Pożarnej, w miejscowości tej zerwany dach przygniótł kobietę.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Prawo jazdy możesz stracić łatwo, jak nigdy. Przygotuj się, surowsze przepisy wchodzą już niebawem

- Przed godziną 18 wpłynęła do nas informacje, że w związku z sytuacją pogodową, wiatr zerwał fragmenty dachu z budynku gospodarczego, które przygniotły jedną osobę. Na miejscu działały cztery zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. Poszkodowana kobieta została przekazana zespołowi pogotowia ratunkowego, prawdopodobnie z uszkodzeniami kończyn dolnych - przekazał Kamil Dzwonnik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  2. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Polscy kibole znów dali popis. Przerażające sceny, uzbrojona banda rzuciła się na mężczyznę

Następny artykuł