prognoza pogody: IMGW ostrzega
fot. https://unsplash.com/ Jared Rice
Autor Natalia Niewczas - 10 Sierpnia 2020

IMGW wydało ostrzeżenie dla tysięcy Polaków. Szczególnie zagrożone są osoby starsze i dzieci

Prognoza pogody nie zawsze sprawdza się w stu procentach, lecz sądząc po upałach, jakie ostatnio zmuszały tysiące osób do pozostania w domu, w te przewidywania nie sposób nie uwierzyć. Wakacje trwają w pełni, a w najbliższym czasie z sierpniowego nieba spłynie na ziemię wyjątkowo intensywny żar.

Prognoza pogody na nadchodzący czas pokrzyżuje śmiałe plany aktywnego wypoczynku na zewnątrz. Nie będzie to pogoda, przy której z przyjemnością spacerujemy po lesie lub zwiedzamy okolice na rowerze bądź rolkach. Miłośnicy ruchu i sportu będą musieli zaopatrzyć się przede wszystkim cierpliwość i duże ilości wody niegazowanej.

Pomyliła raka ze zwykłym skurczem. Lekarze musieli podjąć dramatyczną decyzjęPomyliła raka ze zwykłym skurczem. Lekarze musieli podjąć dramatyczną decyzjęCzytaj dalej

Prognoza pogody nie pozostawia wątpliwości

Prognoza pogody nie pozwala odetchnąć - po niedawnym, lekkim ochłodzeniu i opadach, rasowe lato powraca ze zdwojoną siłą. Od kilku dni domowe i biurowe wiatraki pracują na pełnych obrotach, a bijące z nieba ciepło potrafi przyprawić o ból głowy.

Jak podaje portal wiadomości.radiozet.pl, pogoda w poniedziałek 10 sierpnia będzie wyjątkowo uciążliwa. Synoptycy zapowiadają, że temperatura w całym kraju sięgnie 22, a nawet 31 stopni Celsjusza. Na zachodzie kraju możliwe jest wystąpienie gwałtownych burz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje.

IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia aż dla ośmiu województw - dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, mazowieckiego, opolskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. To właśnie tam upały będą najbardziej dokuczliwe, a termometry wskażą ponad 30 stopni Celsjusza.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Zakażeń na weselach jest już tyle, że głos zabrało Ministerstwo Zdrowia. Wyjątkowy apel do Polaków

Choć niektórzy rozkoszują się gorącem i lepiej znoszą wysoką temperaturę na zewnątrz, upały mogą stanowić zagrożenie dla osób starszych i dzieci. Obie grupy wiekowe są szczególnie narażone na wystąpienie słonecznych udarów.

Wychodząc na zewnątrz, zawsze pamiętajmy o obowiązkowej butelce wody w torbie lub plecaku. Przydatna będzie również ochrona skóry głowy - czapka z daszkiem, chusta bądź kapelusz. Jeżeli wyjście nie jest konieczne, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca pozostanie w tym czasie w domu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny pożar, cały budynek w ogniu. Sytuacja jest poważna. Mamy wideo
  2. Marek Niedźwiedzki w wyjątkowo mocnych słowach. Przerwał milczenie: "Miałem wrażenie, że umarłem"
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Wyrzucili noworodka na śmietnik, bo ich rozczarował. Nawet go nie nazwali. Dziecko znalazł i uratował sprzątacz

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł