prognoza pogody w polskce
Fot. pixabay.com/ WikimediaImages
Autor Klaudia Gaicka - 17 Czerwca 2020

Gwałtowne burze i trąby powietrzne. Polskę może czekać następne załamanie pogody, trzeba uważać

Prognoza pogody na najbliższe dni zaskoczy wielu Polaków. Silne burze, wiatry i trąby powietrzne. To wszystko czeka w najbliższych dniach niektóre regiony Polski. W tym czasie lepiej skryć się w domu.

Prognoza pogody nie zawsze się sprawdza, jednak warto brać ją pod uwagę. Szczególnie jeżeli dotyczy ona najbliższych dni, w których mamy określone plany. Prognozę pogody możemy z łatwością sklasyfikować w zależności od czasu prognozy, którego dotyczy, obszaru, i sposobu pozyskania. Elementarne parametry opisujące stan atmosfery to ciśnienie, temperatura, prędkość i kierunek wiatru.

Drżenie powieki jest ważnym sygnałem, który wysyła nam organizm. Lepiej go nie bagatelizowaćDrżenie powieki jest ważnym sygnałem, który wysyła nam organizm. Lepiej go nie bagatelizowaćCzytaj dalej

Prognoza pogody na najbliższe dni jest wyjątkowa. W niektóre z nich lepiej zostać w domu

Jak podaje portal Radiozet.pl, nad nasz kraj wkraczają wilgotne i zarazem gorące masy powietrza. Niestety, będą one sprzyjać tworzeniu się chmur burzowych. Poza intensywnymi burzami (mogą wystąpić nawet z gradem) czekają nas jeszcze silne deszcze i porywiste wiatry (nawet do 90 km na godzinę).

Według najnowszych prognoz, w Polsce mogą wystąpić również, stosunkowo nietypowe dla naszego regionu, zjawiska. W najbliższych dniach mogą pojawić się trąby powietrzne. Zagrożenie dotyczy przede wszystkim wschodniej i południowo-wschodniej części kraju. W czasie tego zjawiska wiatr osiąga prędkość nawet 120 km na godzinę.

Zintensyfikowanie pogody dotyczy przede wszystkim południowych, wschodnich i centralnych regionów kraju. Z kolei mieszkańcy zachodniej i północnej części Polski będą najprawdopodobniej zadowoleni, w tych regionach pogoda ma dopisywać. Na termometrach w środę od 18 stopni Celsjusza w woj. pomorskim, przez 22-24 w podkarpackim, do nawet 27 kresek w okolicach Szczecina.

Dzisiaj grzeje: 1. Goście programu TVP nie wierzyli własnym uszom. Zaskakujące słowa dziennikarza stacji

2. Prowadzenie samochodu podczas burzy. Kilka porad, które mogą uchronić cię przed wypadkiem

W niebezpieczeństwie są zwłaszcza osoby starsze oraz dzieci pozostawione bez opieki. Starsi członkowie rodziny mogą nie zdawać sobie sprawy z prognozy na najbliższe dni, warto ich o niej poinformować. Najlepiej na bieżąco śledzić prognozy dla swojego regionu, aby móc dokładnie ocenić, czy przypadkiem opuszczając swój dom, nie narażamy się na poważny uszczerbek na zdrowiu, który w skrajnych przypadkach może się zakończyć nawet tragedią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebywała pomyłka w fabryce leków. Pomylono opakowania. Koniecznie zgłoś się do apteki
  2. Łukasz Szumowski w poważnych tarapatach. Dziennikarze dotarli do mężczyzny, który może pogrążyć ministra
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Polski skoczek apeluje do ojca Rydzyka. Ma do niego prośbę

Następny artykuł