Prognoza pogody wskazuje, że dziś mogą pojawić się burze z gradem i porywistym wiatrem
.
Autor - 18 Czerwca 2020

IMGW wydało pilne ostrzeżenie niemalże dla całego kraju. Polacy muszą uważać na niszczycielski żywioł

Prognoza pogody na najbliższe dni pokazuje, że sytuacja meteorologiczna niemal w całej Polsce może być wyjątkowo niebezpieczna. Zdaniem synoptyków możemy spodziewać się gwałtownych burz z porywistym wiatrem i gradobiciem, a miejscami nawet podtopień.

Prognoza pogody na najbliższy tydzień pokazuje, że możemy się spodziewać gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Według synoptyków mogą pojawić się burze z porywistym wiatrem i gradobiciem. W niektórych miejscach możliwe są podtopienia.

W związku z prognozami zapowiadającymi szczególnie niebezpieczną pogodę, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami niemal w całym kraju. IMGW podał, że pierwsze burze będą rozwijać się rano, jednak najwięcej z nich może pojawić się w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Twarz Ewy Minge zniszczyła straszna choroba. Gwiazda opowiedziała o swoich problemach zdrowotnychTwarz Ewy Minge zniszczyła straszna choroba. Gwiazda opowiedziała o swoich problemach zdrowotnychCzytaj dalej

Prognoza pogody wskazuje, że dziś mogą pojawić się burze z gradem i porywistym wiatrem

- Dzisiaj burze możliwe będą miejscami na przeważającym obszarze Polski. Ze względu na dużą wilgotność powietrza napływającego do nas z rejonu Morza Czarnego, wystąpi zagrożenie silnymi opadami deszczu. Opady deszczu punktowo będą miały nawalne natężenie. Lokalnie możliwe będą także silne porywy wiatru (nawet do 90 km/h) oraz opady gradu do 3 cm. Pierwsze burze rozwijać się mogą rano, jednak najwięcej ich prognozujemy w godzinach popołudniowych i wieczornych - podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według prognoz mogą pojawić się dziś burze, grad, i opady do 40 mm. Temperatura będzie wynosić od 22°C na południu do 28°C na wschodzie, zaś w dolinach górskich i nad morzem od 18°C do 22°C. Wiatr w czasie burz może osiągać prędkość do 90 km/h.

Wydane przez IMGW alerty przed burzami z gradem dotyczą całego kraju poza północnymi powiatami województwa zachodniopomorskiego, tj. powiatów Świnoujście, kamieński, gryficki i kołobrzeski. Synoptycy prognozują wystąpienie gwałtownych burz z opadami deszczu, lokalnie gradu, a także porywisty wiatr osiągający nawet 90 km/h. Meteorolodzy nie wykluczają, że w niektórych regionach stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony z uwagi na intensywne opady deszczu.

- IMGW-PIB wydał ostrzeżenia hydrologiczne 1 stopnia. Ostrzeżenia dotyczą zlewni znajdujących się w województwie lubelskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim i śląskim. Na obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia - czytamy w komunikacie.

Dzisiaj grzeje: 1. Kamil Durczok prosi o wsparcie. Stan zdrowia dziennikarza uległ nagłemu pogorszeniu

2. Ceny nad morzem porażają, rachunki za obiady idą w setki złotych. Ale jest sposób, możesz zjeść z rodziną za mniej niż 100 zł

Z kolei w piątek według prognozy na burze z deszczem i gradem będą musieli uważać mieszkańcy wszystkich województw. Na baczności powinni się mieć szczególnie mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Jak podaje fakt.pl, w regionach tych przewiduje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 15 mm do nawet 50 mm, gradu i silnymi porywami wiatru dochodzącymi do 100 km/h.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny skandal w McDonald's. Klienci oburzeni niewyobrażalnym zachowaniem. W sieci zawrzało
  2. Do czego służy msza święta? Wielu katolików może być oburzonych, rzecznik Episkopatu rozwiewa wątpliwości
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał rodzinny dramat. Jego tata zrobił mu największą krzywdę, straszne wyznanie

Następny artykuł