Ważny alert IMGW. Zagrożonych sześć województw

prognoza pogody na najbliższe dni
fot. https://pixabay.com/ Free-Photos
Autor Klaudia Gaicka18.07.2020

Prognoza pogody na najbliższe dni jest niepokojąca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał specjalny alert dla sześciu województw. Sprawdź, czego możesz się spodziewać w najbliższych dniach. W niektórych regionach może być niebezpiecznie. Ich mieszkańcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Prognoza na najbliższe dni znów niepokoi. Wydano kolejne alerty dla aż 6 województw. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już kilka razy w tym roku alarmował o niebezpiecznych warunkach pogodowych.

Pilny komunikat IMGW wydał sobotnim rankiem. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą 6 województw na południowym wschodzie kraju. Mowa dokładnie o: małopolskim, podkarpackim, śląskim świętokrzyskim, lubelskim, oraz woj. mazowieckiego. Przy czym, jeżeli chodzi o to ostatnie, to niebezpieczne zjawiska pogodowe będą dotyczyć tylko południowych powiatów.

Koszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomościKoszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomościCzytaj dalej

Prognoza na najbliższe dni. Mieszkańcy tych województwa powinni zachować ostrożność

We wskazanych rejonach trzeba zachować w najbliższych dniach szczególną ostrożność. Jak podaje serwis Polsatnews.pl, prognozy pogody wskazują, że wystąpią w nich burze z intensywnymi opadami deszczu (od 20 do 35 mm). Lokalny opad może wynieść nawet 40 mm. Dodatkowe niebezpieczeństwo może stwarzać porywisty wiatr, miejscami od szybkości wynoszącej nawet 80 km/h. Niestety, to nie koniec złych wieści. Na wskazanych obszarach mogą wystąpić nawet opady gradu.

Chociaż tegoroczne temperatury nas nie rozpieszczają, eksperci uważają, że nie są niczym niezwykłym. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodne temperatura, której doświadczyliśmy w pierwszej połowie wakacyjnego miesiąca, mieści się w normie.

- Podobne wartości temperatury były notowane w pierwszej połowie lipca 2019 r., więc należy uznać, że takie lata się zdarzają i nie stanowi to jakiegoś ekstremum. Wcześniejsze laty były jednak znacznie cieplejsze i stąd obecny rok możemy postrzegać jako chłodny i deszczowy - wyjaśniają eksperci z IMGW.

Zdaniem instytutu pogoda ma swoją pozytywną stronę. Na początku wiosny eksperci prognozowali suszę, dzisiaj sytuacja jest znacznie lepsza.

Dzisiaj grzeje: 1. Krystyna Janda dostała wiadomość ze szpitala od Jerzego Stuhra. Znamy jej treść

2. Surowe kary dla grzybiarzy. Z lasu wyjedziesz z koszem grzybów, ale może też z wysokim mandatem

- Jeszcze wiosną prognozowana była głęboka susza w Polsce. Utrzymywanie się nieco niższej temperatury powietrza i występowanie częstych opadów deszczu uratowało jednak tę sytuację, odsuwając groźbę suszy - tłumaczą.

Przypominamy, alert pierwszego stopnia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oznacza, że w tym czasie na danych terytoriach mogą wystąpić warunki, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Zjawiska te mogą po skutkować stratami materialnymi oraz zagrozić zdrowiu i życiu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowa opłata już niedługo w Polsce. Wszyscy ją odczujemy
  2. Oburzające sceny w Pytanie na Śniadanie TVP. Poleciały talerze, widzowie są źli na prowadzącego;
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Policjanci przygotowali posiłek dla pięciorga dzieci, których matka została zabrana do szpitala

Następny artykuł