prognoza pogody na najbliższe dni
.
Autor Klaudia Gaicka - 20 Lipca 2020

IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Zagrożonych jest 12 województw

Prognoza pogody na najbliższe dni jest niepokojąca. Uważaj na nagłe zmiany warunków pogodowych. Meteorolodzy prognozują deszcz, burze, a nawet grad. W szczególnym niebezpieczeństwie są dzieci i osoby starsze, które mogą nie zdawać sobie sprawy z alertów Instytutu.

Prognoza pogody najczęściej się sprawdza, dlatego warto brać ją pod uwagę. Szczególnie jeżeli dotyczy ona najbliższych dni, w których mamy ściśle określone plany. Dziś nowy tydzień rozpoczynamy ostrzeżeniem dla aż 12 województw.

Prognozę pogody możemy z łatwością sklasyfikować w zależności od czasu prognozy, którego dotyczy, obszaru, i sposobu pozyskania. Elementarne parametry opisujące stan atmosfery to ciśnienie, temperatura, prędkość i kierunek wiatru.

Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje Kazimierz PająkTragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje Kazimierz PająkCzytaj dalej

Prognoza pogody jest niepokojąca. Uważaj na nagłe zmiany warunków pogodowych

Prognoza na najbliższe dni znów niepokoi. Wydano alerty dla 12 województw. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już kilka razy w tym roku alarmował o niebezpiecznych warunkach pogodowych.

Jak podaje portal Rmf24.pl, pilny komunikat IMGW dotyczy następujących województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Na terytoriach tych regionów meteorolodzy prognozuje burze z dużymi opadami deszczu. Przewidywane są opady od 20 do 30 mm, ale lokalnie może spaść nawet 40 mm. Dodatkowe niebezpieczeństwo będzie stanowić porywisty wiatr o prędkości nawet 90 km/h. W niektórych miejscach może również spaść grad. Instytut zaznaczył, że sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić bieżące komunikaty.

Przypominamy, alert pierwszego stopnia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oznacza, że w tym czasie na danych terytoriach mogą wystąpić warunki, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Zjawiska te mogą po skutkować stratami materialnymi oraz zagrozić zdrowiu i życiu.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważna zmiana w polskim szkolnictwie. Wejdzie w życie wraz z początkiem września

2. Biedronka i Lidl mają się czego bać. Do Polski wchodzi nowy dyskont, ma być dużo tańszy

W niebezpieczeństwie są zwłaszcza osoby starsze oraz dzieci pozostawione bez opieki. Starsi członkowie rodziny mogą nie zdawać sobie sprawy z prognozy na najbliższe dni, warto ich o niej poinformować. Najlepiej na bieżąco śledzić prognozy dla swojego regionu, aby móc dokładnie ocenić, czy przypadkiem opuszczając swój dom, nie narażamy się na poważny uszczerbek na zdrowiu, który w skrajnych przypadkach może się zakończyć nawet tragedią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pasażer dostał ataku padaczki w tramwaju. ZTM właśnie ostrzegł o dużych utrudnieniach
  2. 1400 zł może przemknąć koło nosa, lepiej się pospieszyć. Wypłaty już ruszyły;
  3. Tragedia w województwie łódzkim. Nastolatka zginęła na oczach bliskich
  4. Poważna zmiana w polskim szkolnictwie. Wejdzie w życie wraz z początkiem września
  5. Choroby, które można pomylić z rakiem. Ich objawy są identyczne
  6. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice

Następny artykuł