Niepokojące ostrzeżenia IMGW. Pogoda zaskoczy mieszkańców przynajmniej połowy województw.
pixabay.com/PublicDomainPictures
Autor Barbara Bujar - 23 Czerwca 2020

Najwyższy stopień zagrożenia na południu Polski. Będzie bardzo niebezpiecznie

Prognoza pogody nie jest optymistyczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał pilne ostrzeżenia dotyczące poszczególnych województw w Polsce. Naukowcy przewidują tam ulewne deszcze i silne wiatry. Sytuacja najgorzej ma wyglądać na południu kraju. W innych rejonach prognozowane są natomiast susze hydrologiczne.

W ostatnim czasie pogoda nas nie rozpieszcza. Temperatury, jak na czerwiec przystało, nie są wcale aż tak wysokie, a w dodatku codziennie pada. Nie jest to niestety niegroźny deszcz. W wielu miejscach Polski opady pojawiają się w towarzystwie porywającego wiatru, a nawet gradu. W konsekwencji cierpi wiele domów, parków i ogrodów. Jak podaje wtv.pl, wczoraj także istniało ryzyko zniszczeń, dlatego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało w tej sprawie specjalne ostrzeżenie. Niestety prognoza pogody na kolejne dni też nie wygląda dobrze. Głos w tej sprawie zabrali naukowcy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Szumowski wyznał prawdę. Polacy czekali z niecierpliwością na oficjalne potwierdzenieSzumowski wyznał prawdę. Polacy czekali z niecierpliwością na oficjalne potwierdzenieCzytaj dalej

Prognoza pogody jest niepokojąca. Najbardziej narażeni są mieszkańcy południowej Polski

Zgodnie z informacjami podanymi na portalu, IMGW wydało ostrzeżenie dotyczące niepokojących prognoz pogodowych. Aż w sześciu województwach naszego kraju przewidywane są ulewy, wskutek których poziom wody znacznie wzrośnie. Alarm dotyczy takich województw jak: mazowieckie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie oraz część łódzkiego. Najbardziej narażone mają być jednak te rejony, które leżą na południu kraju.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 31-letnia mistrzyni. Odeszła tuż po porodzie

2. 300 plus rusza od lipca, ale dostaną nie tylko dzieci. Świadczenie trafi też do niektórych dorosłych, może dostaniesz i ty

Ostrzeżenia ekspertów nie dotyczą jednak tylko burz i wiatrów. W niektórych województwach naszego kraju IMGW przewiduje suszę hydrologiczną, która również stanowi ogromne zagrożenie. Nie przyniesie ona zniszczeń domów, czy ogrodzeń, ale bardzo niekorzystnie odbije się na otaczającej nas przyrodzie. Długotrwały okres bez opadów to najgorsze, co może stać się w lasach i parkach. Może on spowodować także spadek wody w rzekach poniżej wieloletnich średnich wartości. Taki stan pogodowy przewidywany jest w województwie lubuskim, wielkopolskim, zachodnio-pomorskim oraz w części łódzkiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  2. GW: Biskup Edward Janiak pilnie przewieziony do szpitala. “Był nietrzeźwy”, aż trudno uwierzyć
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Lewandowscy kupili córkom wózki. Nie do wiary, ile kosztują, za tyle można kupić samochód (FOTO)

Następny artykuł