Protest - zaskakujący gest policjantki
pixabay.com/ID 3005398
Autor Barbara Bujar - 25 Października 2020

Policjantka stanęła na drodze protestujących. Nagle zrobiła coś, czego nie spodziewał się absolutnie nikt

Od kilku dni trwa ogólnopolski protest przeciwko ustawie uchwalonej przez Trybunał Konstytucyjny. Kobiety przy wsparciu mężczyzn wychodzą na ulice i tłumnie sprzeciwiają się zakazowi aborcji. W piątek manifestacja odbyła się między innymi we Wrocławiu. Podczas przemarszu uwagę mieszkańców przyciągnęło zachowanie jednej z policjantek. Funkcjonariuszka wykonała w ich stronę zaskakujący gest.

Protest przeciwko ustawie antyaborcyjnej trwa w całym kraju. Polacy nie zgadzają się z najnowszymi zasadami, które uchwalił Trybunał Konstytucyjny. Zgodnie z nimi aborcja ze względu na duże prawdopodobieństwo upośledzenia bądź nieuleczalnej choroby dziecka będzie uznawana za nielegalną. Tłumy wychodzą na ulice.

Kinga Duda przerywa milczenie. Córka prezydenta zabrała głos w sprawie nowego prawa aborcyjnegoKinga Duda przerywa milczenie. Córka prezydenta zabrała głos w sprawie nowego prawa aborcyjnegoCzytaj dalej

Podczas protestu we Wrocławiu policjantka zaskoczyła mieszkańców. Kobieta zaczęła klaskać

Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej wywołało oburzenie Polaków. W związku z tym podczas weekendu w wielu miastach odbyły się tłumne manifestacje. To jest wojna – krzyczeli między innymi mieszkańcy Wrocławia. Jak przekazuje serwis internetowy TVN 24, tamtejszy przemarsz rozpoczął się tuż po godzinie 16:00.

Przed Dworcem Głównym we Wrocławiu zebrało się kilka tysięcy osób. Wszyscy mieli jeden cel – sprzeciwić się zakazowi usunięcia ciąży ze względu na ciężkie upośledzenie lub chorobę zagrażającą życiu dziecka. W geście protestu uczestnicy wzięli ze sobą między innymi czarne parasolki. Wielu z nich miało także transparenty.

Wrocławska manifestacja nie różniła się od tych, które odbywały się w innych miastach. Ulice otoczone zostały przez funkcjonariuszy policji, którzy cały czas przypominali o trwającej epidemii koronawirusa i konieczności przestrzegania obostrzeń. To jednak nie zraziło uczestników przemarszu. Nie odeszli, nawet gdy po kilkudziesięciu minutach zgromadzenie zostało rozwiązane.

Manifestanci szli dalej, blokując ruch w centrum miasta. Jak ustalili dziennikarze serwisu, chcieli dotrzeć pod wrocławską siedzibę kurii. W związku z działaniem policji nie udało im się osiągnąć celu. Funkcjonariusze zablokowali most Młyński i most Tumski.

- To zgromadzenie jest nielegalne – informowali za pomocą megafonu.

Na nic nie zdawały się ostrzeżenia policji. Choć funkcjonariusze wylegitymowali 116 osób, a wobec 85 będą prowadzone „czynności wyjaśniające”, tłum nie miał zamiaru się zatrzymywać. Podczas marszu głośno reagował na każdy gest przypadkowych przechodniów, obserwatorów i przejeżdżających kierowców. Część z nich w geście wsparcia używała klaksonów.

Dzisiaj grzeje: 1.Nieoficjalne: Od piątku nowe obostrzenia. Zakaz przemieszczania się z wyjątkiem pracy?
2.Porażające nagranie z protestu obiega media. Podszedł do samochodu i wyciągnął broń, co się stało?
3. Wojsko wyjdzie na ulice. Nagła decyzja Morawieckiego

Nieoficjalne: Polaków może czekać kolejny lockdown. Decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawemNieoficjalne: Polaków może czekać kolejny lockdown. Decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawemCzytaj dalej

Uczestnicy protestu dotarli w końcu pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości na pl. Solidarności. Po drodze wielu z nich zwróciło uwagę na jedną z policjantek. Jej zachowanie mocno ich zaskoczyło. Kobieta stojąca przy skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Łaciarskiej machała w ich stronę i biła brawo.

Manifestanci odwdzięczali jej się tym samym. Swoje działania zakończyli około godziny 19:00.

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Padł kolejny niechlubny rekordNajnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Padł kolejny niechlubny rekordCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Olbrzymie kary dla dłużników do fakt. A stawki za abonament RTV w kolejnym roku jeszcze większe
  2. Ważne ogłoszenie od CD Projekt Red. Premiera Cyberpunk 2077 oficjalnie przełożona, znamy nową datę
  3. Wstydliwy problem, który może dotyczyć prawie połowy Polaków. Na szczęście istnieją proste sposoby na to, by się z nim uporać
  4. Ogromny protest przeciwko obostrzeniom w Warszawie. Uczestnicy otoczeni przez policję, użyto gazu
  5. Andrzej Duda publicznie przeprasza. Prezydent opublikował w sieci film ze szczerym wyznaniem
  6. Jest nowy zakaz. Rząd podjął trudną decyzję. Polacy i podróżni muszą się liczyć z nowymi ograniczeniami
  7. Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowane

Następny artykuł