Przedszkole w Stobnie Siódmym zostało zamknięte z powodu zakażenia u jednej z pracownic
unsplash.com/Marisa Howenstine
Autor - 26 Maja 2020

Koronawirus wykryty w przedszkolu. 15 osób wraz z rodzinami poddane kwarantannie

Przedszkole w Stobnie Siódmym zostało zamknięte z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednej z pracownic. Jest to kolejna placówka oświatowa w Polsce, która ma problem z nowymi zachorowaniami.

Przedszkole jest od jakiegoś czasu miejscem otwartym dla dzieci. Przypomnijmy, że w ramach stopniowego luzowania restrykcji rząd postanowił od 6 maja uruchomić żłobki oraz przedszkola.


Okazuje się jednak, że niektóre placówki otwarte w tym terminie muszą być ponownie zamknięte. Przyczyną takiej decyzji są zakażenia, które stwierdza się zarówno u dzieci, jak i u pracowników. Przedszkole w Stobnie Siódmym jest kolejną placówką, gdzie pojawiły się nowe zachorowania na COVID-19.

3 lata temu Ewa Bem straciła córkę. Teraz zdecydowała się opowiedzieć o swojej tragedii3 lata temu Ewa Bem straciła córkę. Teraz zdecydowała się opowiedzieć o swojej tragediiCzytaj dalej


Przedszkole w Stobnie Siódmym zostało zamknięte z powodu zakażenia u jednej z pracownic


W przedszkolu w Stobnie Siódmym w województwie wielkopolskim wykryto koronawirusa u jednej z pracownic. Jak podaje portal tvn24.pl, placówkę zamknięto, a kwarantannie poddano pięcioro dzieci, ich rodziny oraz pracowników przedszkola. Nie jest to jednak placówka oświatowa w Polsce, w której miały miejsca nowe zachorowania.


Stobno Siódme to wieś w pobliżu Kalisza. Przedszkole, które się tam mieści, zostało ponownie otworzone 18 maja. Działalność placówki po długiej przerwie spowodowanej pandemią nie trwała jednak długo. Już kilka dni po otwarciu przedszkola u jednej z pracujących w nim osób wykryto koronawirusa.


– Kiedy ta informacja dotarła do inspekcji sanitarnej, przedszkole zostało zamknięte. Natomiast wszyscy pracownicy, czyli 10 osób, a także pięcioro dzieci i ich rodziny zostały poddane kwarantannie – poinformował Marek Stodolny, dyrektor Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kaliszu.


Wszystkie wspomniane wyżej osoby zakwalifikowano do badań. Na szczęście pracownica chora na COVID-19 jest w dobrym stanie. Przedszkole w Stobnie Siódmym jest już kolejną placówką oświatową w Polsce, w której znajdowały się zakażone osoby. Do podobnej sytuacji doszło w Przedszkolu Publicznym nr 31 w Szczecinie.


– Opiekunka zajmowała się siedmiorgiem dzieci. W czwartek otrzymała informację, że osoba z jej rodziny jest zakażona koronawirusem. Natychmiast poinformowała o tym swojego pracodawcę. Szybko wykonano u niej test i okazało się, że ona też jest zakażona koronawirusem. Władze miasta podjęły decyzję o zamknięciu placówki. Trzynaście osób zostało objętych kwarantanną wraz z rodzinami – informuje Alicja Rucińska, reporterka TVN24.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsze objawy białaczki. Nigdy ich nie lekceważcie

2. W Dzień Matki Oliwia Bieniuk napisała list do swojej nieżyjącej mamy. Anna Przybylska zalałaby się łzami czytając jej słowa


Przedszkole zostało już zdezynfekowane, jednak musi pozostać zamknięte jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie. Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją rządu od 6 maja br. możliwe jest już otwarcie placówek opieki nad najmłodszymi dziećmi. Politycy zaznaczają jednak, że jest to możliwość, nie obowiązek.


O otwarciu placówek decydują organy założycielskie we współpracy z pracownikami powiatowych służb sanitarnych po przeanalizowaniu sytuacji epidemicznej w regionie i po konsultacji z rodzicami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści
  2. Wielki sekret Jolanty Kwaśniewskiej wyszedł na jaw. „Zawsze byłam nieszczęśliwa”
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Biedronka i Lidl mogą mieć powody do obaw. Konkurencja zmierza do topowej piątki, ma za plecami miliardowy budżet

Następny artykuł