Zmarła kobieta skatowana przez swojego męża
pixabay.com/StockSnap
Autor Barbara Bujar - 20 Lipca 2020

Zmarła kilka dni po pobiciu przez męża. Tym co zrobił chwalił się kolegom

Przemoc w rodzinie bardzo często kończy się tragicznymi konsekwencjami. Dokładnie tak stało się w przypadku małżeństwa mieszkającego w Rosji. Żona zmarła zaraz po tym, jak skatował ją własny mąż. Swoje zachowanie mężczyzna dokumentował w postaci nagrań i zdjęć. Dowodami przemocy chwalił się później swoim kolegom. Według Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, Polska zmierza właśnie w tym kierunku. Rząd nie stara się tego uniknąć.

Przemoc domowa jest zjawiskiem, którego próby zwalczania trwają od bardzo dawna. Niestety, w dalszym ciągu spotykamy się z jej ofiarami. Jedną z nich była mieszkanka Rosji, która została śmiertelnie pobita przez własnego męża. O jej dramacie poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Z opublikowanego wpisu wynika, że nasz kraj także zmierza w tym kierunku. Co gorsza, polski rząd wcale nie zamierza z tym walczyć.

Śmiertelna przemoc w rosyjskiej rodzinie. Polska zmierza w tym samym kierunku

Wzruszające słowa umierającego 4-latka. Tuż przed śmiercią powiedział je do swojej mamyWzruszające słowa umierającego 4-latka. Tuż przed śmiercią powiedział je do swojej mamyCzytaj dalej

- Kobieta, którą widzicie, zmarła kilka dni po tym, jak pobił ją mąż – poinformował na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Z ich doniesień wynika, że para, która mieszkała w rosyjskiej miejscowości Lebediany, zmagała się z problemem przemocy domowej. Mąż krzywdził swoją żonę, a później chwalił się tym przed swoimi kolegami. Mężczyzna robił swojej ofierze zdjęcia i nagrywał ją, kiedy ta leżała pobita. Był to według niego dowód na to, że żona jest wobec niego posłuszna. OMZRiK informuje, że Polska również może stanąć w obliczu podobnych sytuacji.

W celu zadbania o bezpieczeństwo obywateli i przeciwdziałania przemocy domowej kilkadziesiąt państw podpisało w Stambule konwencję, która dotyczy zapobieganiu zjawiska. Wśród tych krajów była także Polska. Niestety najnowsze informacje donoszą, że obecny rząd chce wypowiedzieć porozumienie. Potwierdzać mają to między innymi słowa minister rodziny pracy i polityki społecznej Marleny Maląg.

- Polska przygotowuje się do wypowiedzenia konwencji stambulskiej – wypowiedź kobiety cytuje OMZRiK.

Podobne stanowisko miał przyjąć również wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. W maju na jego Twitterze pojawił się znaczący wpis, który jednoznacznie potwierdzał opinię o słuszności odstąpienia od podpisanej konwencji.

- Konwencja stambulska mówi o religii, jako przyczynie przemocy wobec kobiet. Chcemy wypowiedzieć ten bełkot ratyfikowany przez PO i PSL – pisał

Dzisiaj grzeje: 1. Poważna zmiana w polskim szkolnictwie. Wejdzie w życie wraz z początkiem września

2. Lidl przecenia wiele swoich produktów. Klienci będą mogli sporo zaoszczędzić

Według Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych działanie rządu może wiązać się z chęcią przypodobania się zwolennikom skrajnej prawicy, którzy mają być skupieni wokół faszystowskich inicjatyw, takich jak Roty Niepodległości, Media Narodowe, ONR czy Młodzież Wszechpolska.

- Jednym słowem kobiety mają cierpieć i jednocześnie patrzeć jak ojcowie, partnerzy, mężowie sadyści katują ich dzieci - niosąc swój krzyż jako pobożne katoliczki i matki polki które mają słuchać męża – czytamy na Facebooku organizacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Dziś nie w całej Polsce będzie bezpiecznie. Niektórzy powinni na siebie uważać;
  3. Tragedia w województwie łódzkim. Nastolatka zginęła na oczach bliskich
  4. Poważna zmiana w polskim szkolnictwie. Wejdzie w życie wraz z początkiem września
  5. Choroby, które można pomylić z rakiem. Ich objawy są identyczne
  6. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice

Następny artykuł