Przemoc wobec zwierząt jest ogromnym problemem. Przy jednej z dróg znaleziono porzuconą suczkę i martwe szczeniaki
unsplash.com/ Isabela Kronemberger
Autor - 25 Maja 2020

Na poboczu zauważyła czarny worek. Kiedy spojrzała do środka, wryło ją w ziemię

Przemoc wobec zwierząt jest przede wszystkim efektem myślenia o nich jako o czymś gorszym od nas. Niestety w wyniku takiego podejścia często cierpią niewinne istoty. Jedną z nich okazała się suczka, którą znaleziono wraz z martwymi szczeniętami w workach przy drodze na terenie gminy Łoniów.

Przemoc wobec zwierząt jest dla większości właścicieli psów i kotów czymś niewyobrażalnym. Niestety trafiają się osoby, które nie potrafią zadbać o zwierzęta i dać im poczucia bezpieczeństwa.

Suczka, którą znaleziono wraz z martwymi szczeniętami w workach na terenie gminy Łoniów, z pewnością nie miała dobrego właściciela. Osoba, która się nią opiekowała, nie interesowała się przyszłym losem zwierzęcia i porzuciła je przy drodze. Na szczęście suczka została odnaleziona i obecnie organizowana jest dla niej pomoc.

Objawy zawału u kobiet bywają inne niż u mężczyzn. Nie wolno ich bagatelizowaćObjawy zawału u kobiet bywają inne niż u mężczyzn. Nie wolno ich bagatelizowaćCzytaj dalej

Przemoc wobec zwierząt jest ogromnym problemem. Przy jednej z dróg znaleziono porzuconą suczkę i martwe szczeniaki

Na drodze pomiędzy Staszowem a Tarnobrzegiem w województwie podkarpackim dokonano szokującego znaleziska. Wolontariuszka stowarzyszenia "Chrońmy zwierzęta" natknęła się na suczkę z martwymi szczeniętami w workach przy drodze na terenie gminy Łoniów.

Niestety, kiedy przybyła na miejsce okazało się, że szczeniaki są już martwe. Kobieta początkowo podejrzewała, że zostały utopione, jednak po kilku godzinach ustalono, co było prawdziwą przyczyną śmierci szczeniaków.

Jak podaje portal fakt.pl, wolontariuszka stowarzyszenia "Chrońmy zwierzęta" od razu po znalezieniu worka i suczki zawiadomiła o zdarzeniu swoich współpracowników i policję. Martwe psy były mokre, dlatego kobieta początkowo podejrzewała, że zostały utopione.

Organizacja niezwłocznie poinformowała internautów o znalezisku i poprosiła ich o pomoc w namierzeniu sprawcy. Jak wspomina Izabela Płudowska, prezes Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia "Chrońmy Zwierzęta" w rozmowie z Echem Dnia, suczka w chwili odnalezienia była przerażona i bała się ludzi.

- Przy drodze w Zawidzy w gminie Łoniów, dokładnie na przeciwko zajazdu, zobaczyła suczkę leżącą na worku przy zabitych szczeniakach. Psia mama na widok człowieka uciekła. Przy suni leżały dwie kromki chleba, które rzucił jej "łaskawca" - mówi Płudowska.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski ostrzega. Według ministra może się pojawić druga epidemia

2. Jak długo zostaniemy w maseczkach? Szumowski wygadał się w programie na żywo, ogromne zaskoczenie

Po kilku godzinach poszukiwań okazało się, że szczenięta prawdopodobnie zginęły w wyniku wypadku komunikacyjnego. Przedstawicielka stowarzyszenia "Chrońmy zwierzęta" powiedziała, że w niedzielę, 24 maja ok. godz. 9 psy zostały potrącone przez samochód. Następnie sprawca czynu zapakował je w worek i zostawił na poboczu.

Ponadto w trakcie poszukiwań okazało się, że ktoś zabrał jednego żywego szczeniaka, ale zostawił na miejscu suczkę i pozostałe, martwe zwierzęta. Po nagłośnieniu sprawy rozpoczęto organizację pomocy dla suczki. Miejmy nadzieję, że zwierzę znów będzie szczęśliwe i odzyska zaufanie do ludzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyborna wiadomość dla mieszkańców polskiej miejscowości. Prezydent miasta znosi uciążliwą opłatę, żeby wesprzeć lokalnych handlarzy i kupców
  2. Ewa Bem jeszcze nie mówiła tak otwarcie o swojej tragedii. Przełomowy wywiad po śmierci córki wyciska łzy
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Tydzień po gastronomii znoszą kolejny zakaz. Ucieszą się przede wszystkim seniorzy

Następny artykuł