przeziebienie oznaka nowotworu
unsplash_Daan Stevens
Autor - 4 Lutego 2020

6-letni Antoś przegrał walkę z chorobą. Wszystko zaczęło się od przeziębienia

Przeziębienie u 6-letniego Antosia było początkiem ciężkiej choroby, z którą zmagał się chłopiec. Zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę szpikową, która wymagała przeszczepu. Niestety historia nie skończyła się dobrze. Pomimo ogromnych starań rodziców chłopiec zmarł.

Przeziębienie było pierwszym niepokojącym objawem choroby, która spotkała Antosia. Walka z nowotworem rozpoczęła 22 listopada 2018 roku. Pani Violetta, będąca matką chłopca zauważyła, że z jej synem jest coś nie tak. Jak podaje portal popularne.pl, najpierw złapało go przeziębienie, a następnie kobieta zauważyła, że chłopiec ma spuchnięty brzuszek i nie chce jeść. Rodzice zjawili się w przychodni lekarskiej mając nadzieję, że wizyta skończy się zwykłym badaniem. Niestety był to dopiero początek tragicznej historii chłopca.

Z ostatniej chwili: kobieta, która wracała z Polakami jest zarażona koronawirusemZ ostatniej chwili: kobieta, która wracała z Polakami jest zarażona koronawirusemCzytaj dalej

Przeziębienie było pierwszym znakiem, że z Antosiem dzieje się coś złego

By zbadać przyczynę problemów, chłopcu pobrano krew. O umówionej godzinie miały pojawić się wyniki. Telefon z przychodni zadzwonił jednak szybciej. Okazało się że wyniki badania są bardzo złe. Rodzice natychmiast zjawili się w szpitalu. Na miejscu usłyszeli, że chłopiec cierpi na ostrą białaczkę szpikową.

To tam maluch przeszedł pierwszą chemioterapię. Jedyną nadzieją na ocalenie chłopca okazał się przeszczep szpiku. Niestety członkowie rodziny Antka nie mogli zostać dawcami, dlatego zaczęli oni szukać dawcy oraz zorganizowali zbiórkę pieniędzy na leczenie. Jak podaje Magdalena Przysłupska, rzecznik Fundacji DKMS pobranie szpiku nie jest niczym strasznym. Organizm dawcy odbudowuje szpik i komórki macierzyste w ciągu około 2 tygodni. Nie ma zatem obaw, że po oddaniu szpiku będziemy borykać się z problemami zdrowotnymi.

Warto więc rozważyć kwestię zapisania się jako potencjalny dawca szpiku. Pomimo wielkiej pomocy wielu osób, choroba pokonała Antka. 1 lutego chłopiec zmarł, o czym poinformowała Parafia Św. Rafała w Murowańcu.

- Wczoraj powrócił do Domu Ojca, będąc wśród nas tylko 6 lat, śp. Antek Bąk. Jego pogrzeb w środę o 12 na cmentarzu w Białych Błotach. Dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek o godz. 19.00 zapraszam na różaniec w intencji rodziców i braci Antka. On będzie się modlił za nich z nami, już jest w niebie… - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nastolatka dowiedziała się, że jej mama dokonała aborcji. Gdy była z nią w ciąży
  2. Internauci wpłacili 400 tys zł. Zbiórka zgłoszona do prokuratury
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Benedykt XVI w ciężkim stanie. Smutne, podjęto decyzję o jego dalszych losach

Następny artykuł