Przeziębienie: babcina metoda
pixabay_Pezibear
Autor Damian Witoń - 16 Maja 2020

Babciny sposób na przeziębienie. Warto go wypróbować

Przeziębienie jest dolegliwością, która w ogromnym stopniu utrudnia normalne funkcjonowanie. Można walczyć z nim na wiele sposobów. Szczególnie ciekawy wydaje się ten, który stosowały już nasze babcie.

Przeziębienie może spotkać nas niemal na każdym kroku. Wystarczy chwila nieuwagi, nieodpowiednio dobrany ubiór lub przemoknięcie, aby nasz organizm musiał zmagać się z chorobą. Na szczęście istnieje dużo specyfików, które mogą go wtedy wspomóc. Niektóre z nich z powodzeniem stosowane są od lat, chociażby przez nasze babcie.

Handel dziećmi kwitnie w najlepsze. Setki zamówionych niemowląt czekają na odbiórHandel dziećmi kwitnie w najlepsze. Setki zamówionych niemowląt czekają na odbiórCzytaj dalej

Przeziębienie leczone domowym sposobem

Nie tak dawno temu, kiedy leki nie były tak łatwo dostępne jak dziś, ludzie sięgali po własne metody walki z przeziębieniem. Jedną z najbardziej popularnych było picie mikstury przygotowywanej przez połączenie czosnku, mleka i miodu. Każdy z tych składników ma właściwości korzystnie wpływające na zdrowie człowieka. Być może warto zatem powrócić do napoju będącego skuteczną bronią w walce z przeziębieniem.

Mleko będące pierwszym składnikiem mikstury zawiera w sobie dużo witamin i minerałów wspierających układ odpornościowy. Miód wykazuje z kolei działanie bakteriobójcze. W swoim składzie posiada lizozym, apidycynę oraz inhibinę. Związki owe potrafią powstrzymywać rozwój paciorkowców oraz grzybów ze szczepu Candida. Jest także źródłem cennych mikroelementów, do których należy żelazo, wapń, fosfor, magnez, witaminy z grupy B, kwas foliowy oraz biotyna.

Czosnek będący ostatnim składnikiem zdrowotnego napoju jest naturalnym antybiotykiem. Zawiera w sobie związki flawonoidowe, witaminy z grupy B, sole mineralne oraz mikroelementy. Znajdziemy w nim również olejki eteryczne, których zapach nie wszystkim przypada do gustu. Są one jednak bardzo przydatne, ponieważ hamują rozwój bakterii.

Dzisiaj grzeje: 1. Przepis dotyczący noszenia maseczek przestanie niedługo obowiązywać? Wiceminister zabrał głos

2. Na strychu zauważył dziwny sznurek wystający ze ściany. Pociągnął go i zamarł z wrażenia, nie miał pojęcia, jaki sekret został przed nim ukryty

Jak podaje portal medonet.pl, napój jest niezwykle łatwy w przygotowaniu. Wystarczy 250 ml mleka, łyżka miodu i ząbek czosnku, który przed dodaniem do całości należy dokładnie rozgnieść. Miksturę najlepiej pić na ciepło, rano i wieczorem. Należy pamiętać, że stosowanie leczenia przy pomocy tej domowej metody zalecane jest jedynie w początkowej fazie choroby. Jeżeli objawy, które mamy są wyjątkowo silne, czyli na przykład wystąpi u nas wysoka gorączka i uporczywy kaszel, powinniśmy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Warto również dodać, że mleko połączone z czosnkiem i miodem może wywoływać u niektórych osób reakcje alergiczne. Przed wypiciem mikstury należy upewnić się, czy nie jesteśmy uczuleni na którykolwiek z jej składników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dodał gaz z zapalniczek do Coca-Coli. Momentalnie zastygł z wrażenia obserwując efekt
  2. Kiedy skończymy nosić maseczki? Łukasz Szumowski właśnie dał jasną odpowiedź obywatelom
  3. Normy przekroczone ponad 40 razy. Rakotwórcza substancja w kaszach jaglanych
  4. Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce
  5. Przez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalające
  6. Produkt Lidla uznany za jeden z najlepszych na świecie. Już teraz sam możesz go spróbować

Następny artykuł