syrop na przeziębienie
unsplash.com/Kelly Sikkema
Autor Natalia Niewczas - 24 Września 2020

Babciny sposób na przeziębienie. Jego przygotowanie jest dziecinnie proste

Przeziębienie lubi dopadać w najmniej spodziewanym momencie - choroba przykuwa do łóżka akurat wtedy, gdy weekendowe plany już mają się ziścić. Zamiast wypadu za miasto czy odwiedzin u bliskich pozostaje dom i tonięcie w zużytych chusteczkach. Przeziębieniu można się jednak postawić. Najlepsze sposoby na szybkie dojście do siebie to niekiedy te najbardziej niepozorne.

Przeziębienie to tak naprawdę choroba zakaźna górnych dróg oddechowych wywołana przez wirusy. Charakterystyczne objawy infekcji stanowią katar, kaszel, ból gardła czy podwyższona temperatura ciała. Wspaniałym sposobem na wsparcie walczącego z wirusem organizmu jest zastosowanie sprawdzonego, babcinego remedium - syrop z cebuli szybko postawi pacjenta na nogi.

Anna Jantar w chwili śmierci miała przy sobie list. Teraz po latach opublikowano jego treść, wzrusza do łezAnna Jantar w chwili śmierci miała przy sobie list. Teraz po latach opublikowano jego treść, wzrusza do łezCzytaj dalej

Przeziębienie nie ma żadnych szans

Jeden z domowych sposobów na pokonanie przeziębienia to zażycie syropu z cebuli. Gorzkawe warzywo nie bez powodu stanowi najważniejszy składnik mikstury, cebula wykazuje działanie między innymi dezynfekujące i wykrztuśne.

Przygotowanie syropu z cebuli nikomu nie powinno zająć dużo czasu. Lecznicza mikstura składa się bowiem tylko z dwóch składników: cebuli oraz cukru. Jak podaje portal medonet.pl, o zachowanie odpowiednich proporcji również nie ma co się martwić, składniki można dodawać metodą “na oko”.

W celu przygotowania syropu należy posypać cukrem uprzednio pokrojoną cebulę. Następnie cukier przykryć warstwą warzywa - i tak przez kilka kolejnych warstw. Entuzjaści miodu mogą zastąpić nim biały cukier, opcjonalne jest również dodanie odrobiny soku z cytryny (najlepiej świeżo wyciśniętego).

Dzisiaj grzeje: 1. Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacja
2.Z chińskiego laboratorium wydostała się groźna bakteria. Zakażenia już liczą w tysiącach
3.Nawet 90% przyczyn raka żołądka dotyczy stylu życia. Czego unikać, aby uchronić się przed tą straszną chorobą?

Miksturę należy odstawić na ok. 5 godzin, po tym czasie cebula zaczyna puszczać sok nadający się do bezpośredniego spożycia. Gotowy syrop powinno się przechowywać w lodówce; zaleca się podawanie choremu jednej łyżeczki mikstury trzy razy dziennie. W przypadku dzieci przed zastosowaniem syropu warto zasięgnąć fachowej opinii lekarskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Horror w Zakopanem. Wyszła w góry i nagle stracili z nią kontakt. Trwa dramatyczna akcja
  2. Naukowcy aż osłupieli, gdy zobaczyli najnowsze zdjęcia. Wielka Czarna dziura zrobiła coś niezwykłego
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu
  4. Zniesienie celibatu dla księży. Jesteście za?
  5. Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdę
  6. Najgorszy sposób na trzymanie mięsa w lodówce. Jeden błąd możesz kosztować nas zdrowie

<>

Następny artykuł