Przeziębienie: lek przygotowywany przez nasze babcie naprawdę działa
fot. pixabay.com/sabinevanerp
Autor Karol Zaborowski - 28 Października 2019

Nasze babcie miały rację. Domowy lek, który każdego podniesie na nogi podczas przeziębienia

Przeziębienie jest najpowszechniejszą chorobą znaną człowiekowi i wokół niego narosło wiele przekonań, czy też stwierdzeń, które nie zawsze mają pokrycie w rzeczywistości. Jednak w tym wypadku nasze babcie miały stuprocentową rację. Domowy lek przez nie przygotowywany od lat naprawdę działa.

Przeziębienie, mimo że nie jest niebezpieczne, to bez wątpienia potrafi przysporzyć sporo kłopotów. Ciągły katar, kaszel, ogólne osłabienie i gorączka to nic przyjemnego i nawet taka powszechna dolegliwość potrafi nas wyłączyć z życia na kilka dobrych dni. Oczywiście zawsze można udać się do apteki po środki na przeziębienie, jednak zanim po nie sięgniemy, warto wypróbować sposób znany już od pokoleń.

Często można usłyszeć, że domowe leki bazują przede wszystkim na efekcie placebo i nie za bardzo pokrywają się z tym, co mówi medycyna. Jednak nie oznacza to, że wszystkie powinniśmy wrzucać od razu do jednego wora. Ten domowy specyfik, który doskonale zna każda babcia, naprawdę może nas postawić na nogi i są na to potwierdzone informacje.

19-latek został przywieziony przez karetkę na SOR. Przez 17 godzin lekarz nawet na niego nie spojrzał19-latek został przywieziony przez karetkę na SOR. Przez 17 godzin lekarz nawet na niego nie spojrzałCzytaj dalej

Domowy lek, który pomoże na przeziębienie

O niektórych produktach można usłyszeć, że są naturalnymi antybiotykami. Mówi się tak między innymi o czosnku oraz cebuli i trzeba przyznać, że te niepozorne warzywa w pełni zasłużyły na to miano. Ich działanie antyseptyczne i bakteriobójcze to nie jest mit i wyciągi z tych roślin można znaleźć w wielu środkach dostępnych w aptekach.

Co więcej, sama cebula zawiera wiele witamin takich jak C, B1, B2, B6, a także kwas foliowy, wapń, żelazo, magnez, potas i krzem. Dodatkowo zawiera antyoksydant kwarcetynę. Według niektórych badań wykazuje nawet działanie przeciwnowotworowe, zabezpieczając nasz organizm przed tą straszną chorobą.

Nie powinien więc dziwić fakt, że syrop z cebuli to lekarstwo znane już od tysięcy lat. Bez wątpienia każda babcia zna przepis na ten specyfik i nie raz go już używała. Taki niepozorny syrop przygotowany w domowym zaciszu potrafi zdziałać prawdziwe cuda i pomóc zarówno na kaszel, katar, jak i ból gardła.

Najczęściej do jego wytworzenia używany jest cukier, który sprawia, że nasza cebula puści swój drogocenny sok. Jednak można do tego celu użyć również miodu, który do naszej terapii również doda coś od siebie. Dobrym pomysłem będzie także wrzucenie czosnku, który dodatkowo wzmocni syrop.

Aby przygotować taki domowy lek, wystarczy nam słoik, do którego będziemy warstwami dodawać cebulę oraz miód. Dodaj kilka posiekanych ząbków czosnku i odstaw na kilka godzin. Po tym czasie syrop jest już gotowy. Doskonale sprawdzi się w przypadku dorosłych, jak i dzieci, chociaż w przypadku najmłodszych nie powinno się go podawać maluchom poniżej drugiego roku życia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 35-latek z zawałem serca był odsyłany do kolejnych szpitali. W końcu na pomoc było już za późno
  2. 13-latka wiła się z bólu na oczach lekarza. W tym czasie doktor zachował się niewyobrażalnie bezczelnie
  3. Dramatyczna historia ze szpitala ginekologicznego. "Leżę cała we krwi, a tu nagle wchodzi ksiądz"

Następny artykuł