Rafał Trzaskowski zwołał sztab
unsplash Drew Beamer
Autor Klaudia Gaicka - 29 Września 2020

W Warszawie zwołano sztab kryzysowy. "Coraz więcej zakażeń wśród ludzi młodych"

Rafał Trzaskowski zwołał specjalny sztab kryzysowy. Prezydent Warszawy jest zaniepokojony statystykami dotyczącymi stolicy. 2020 rok nie rozpieszcza, władze już od blisko pół roku muszą mierzyć się z ogromnymi problemami. Pandemia COVID-19 przewróciła wszystko do góry nogami.

Rafał Trzaskowski jako prezydent stolicy Polski, tak jak i inni czołowi rządzący, musi się od początku 2020 roku borykać z ogromnymi problemami. Mowa przede wszystkim o pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, która stanowi ogromny problem światowy.

Nowotwór, który można wyczuć palcami. Co roku w Polsce diagnozuje się ponad 2 tysiące przypadkówNowotwór, który można wyczuć palcami. Co roku w Polsce diagnozuje się ponad 2 tysiące przypadkówCzytaj dalej

Rafał Trzaskowski zwołał specjalny sztab kryzysowy. Prezydent Warszawy jest zaniepokojony statystykami

Duże miasta, takie jak Warszawa, są szczególnie narażone na szkodliwy wpływ patogenu. Zatłoczone centra handlowe, komunikacja miejska i dodatkowo banda niedowiarków, którzy nie uznają istnienia wirusów, sprzyjają zwiększonej ilości zakażeń.

Jak podaje portal Onet.pl, Rafał Trzaskowski zwołał specjalny sztab kryzysowy. Prezydent miasta stołecznego Warszawa jest zaniepokojony ilością nowych zakażeń oraz ilością zajętych respiratorów.

- W Warszawie doszło do ponad tysiąca zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich 14 dni. Ze 115 respiratorów w stołecznych szpitalach zajętych jest 70. Niepokoi nas, że jest coraz więcej zakażeń wśród ludzi młodych. Liczymy na ściślejszą współpracę z rządem i przekazywanie nam więcej informacji - powiedział Rafał Trzaskowski tuż po zakończeniu zwołanego przez niego sztabu kryzysowego, związanego z sytuację epidemiczną w Warszawie.

Prezydent zarządził, że z powodu zwiększonego zagrożenia, takie sztaby będą odbywać się regularnie co dwa lub trzy tygodnie. W czasie spotkania analizowano liczbę zakażeń w stolicy. Statystyki Warszawy, które prawdopodobnie pierwszy raz zostały podane do wiadomości publicznej, wykazały, że w ciągu ostatnich 14 dni, licząc do niedzieli (27 września) w mieście stwierdzono 1056 nowych zakażeń SARS-CoV-2.

Trzaskowski przypomniał, że każdej nocy (takiej, podczas której nie pada) dezynfekowane jest 200 wiat przystankowych i pętli, a także kilkadziesiąt kilometrów ulic, chodników i placów w miejscach newralgicznych.

Sporo zakażeń, z tych diagnozowanych w Warszawie, pochodzi z placówek edukacyjnych. Zaczyna chorować coraz więcej młodych osób (w wieku 10-25 lat).

- Od 1 września zawieszono zajęcia w 12 szkołach, a u 87 osób stwierdzono COVID-19, z czego u 50 nauczycieli, 31 uczniów i sześciu pracowników administracyjnych. 1155 osób z placówek oświatowych przebywało na kwarantannie. Na szczęście sytuacja jest pod kontrolą, ale to się wszystko może zmienić. My przez cały czas apelujemy, żeby została utrzymana wyjątkowa dedykowana linie edukacyjna do sanepidu, ponieważ tych przypadków zarażeń w warszawskich szkołach jest sporo - zaznaczył.

Prezydent Warszawy poruszył również temat innych miejsc, określając ich stopień zagrożenia. Tym sposobem dowiedzieliśmy się, że w żłobkach praktycznie nie ma nowych zakażeń, z kolei w DPS-ach zdarzają się tylko jednostkowe przypadki.

Trzaskowski zaznaczył, że w mieście cały czas prowadzone są kampanie informacyjne na temat maseczek i zachowywaniu dystansu społecznego. W mieście widoczne są billboardy, a w komunikacji miejskiej specjalne spoty. Prezydent zwrócił także uwagę na poważny problem, jakim jest brak komunikacji ze strony rządu.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna decyzja GIS. Popularny produkt wycofany, nie jeść pod żądnym pozorem
2.Oprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensji
3. Pięć szpitali odmówiło przyjęcia pacjenta. Gehenna 77-latka trwała dwa dni

- Zależy nam na tym, byśmy my, samorządowcy, nie byli zaskakiwani decyzjami, które rząd podejmuje. Warto dać sobie czas nie tylko na konsultacje, ale także na wcielanie tych decyzji w życie. Tak, żebyśmy mogli w jak najlepszy sposób ze sobą współpracować. Pomimo tego, że rządzący zapewniali jeszcze kilka miesięcy temu, że sytuacja jest bezpieczna, ona niestety coraz bardziej się pogarsza, a my, samorządowcy, robimy wszystko, by w tym trudnym czasie być przygotowanym na każdą ewentualność. Chociaż przypominam, że to rząd odpowiada za sytuację epidemiczną w kraju. Ale my jesteśmy gotowi do współpracy i będziemy reagować na to wszystko, co się teraz dzieje - mówił Trzaskowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Udawali, że zbierają grzyby. Prawda była zupełnie inna. Nie mieści się w głowie
  2. Wysyp kawę na folię i ją podpal. Piorunujący efekt jest natychmiastowy
  3. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje gwiazda kultowego horroru
  4. Specjaliści biją na alarm. Mówią o "czerwonej lampce" dla ministerstwa zdrowia
  5. Objawy bywają niezwykle mylące. Coraz więcej osób umiera na niewydolność serca
  6. Nie wszystkie jadalne grzyby są zdrowe. Specjaliści nie mają złudzeń - całkiem bezpieczne będą jedynie 4 gatunki

<>

Następny artykuł