rak płuc i oskrzeli, potrzebna pomoc
fot. https://www.youtube.com/ Platforma Obywatelska
Autor Klaudia Gaicka - 6 Czerwca 2020

Aktor "Klanu" walczy o życie i prosi o pomoc. Lekarze zdiagnozowali u niego niezwykle groźną chorobę

Rak płuc i oskrzeli zaatakował sławnego aktora. Największą nadzieją jest terapia, na którą go nie stać. Andrzej Strzelecki zwrócił się o pomoc. Głos zabrała również jego córka oraz była uczennica. Aktor potrzebuje wsparcia.

Rak brzmi dla wielu jak ostateczny wyrok. Jednak kiedy pojawi się choćby cień nadziei, warto walczyć o swoje zdrowie i życie. W tej sytuacji znalazł się teraz Andrzej Strzelecki. Jego kulturalnego dobytku nie sposób przecenić, jest nie tylko popularnym aktorem (filmowym i teatralnym), ale również między innymi reżyserem, prezenterem, nauczycielem akademickim, profesorem oraz rektorem.

Pilna decyzja GIS. Ze sklepowych półek znikają popularne produktyPilna decyzja GIS. Ze sklepowych półek znikają popularne produktyCzytaj dalej

Andrzej Strzelecki walczy z rakiem

Niedawno Andrzej Strzelecki wyjawił straszną prawdę dotyczącą jego złego stanu zdrowia. Jak podaje serwis Radiozet.pl, okazuje się, że aktor cierpi na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Aktor wyjaśnił, że największe szanse na jego wyleczenie daje leczenie kosztowną metodą w Stanach Zjednoczonych. Pan Andrzej zdecydował się poprosić o pomoc.

- Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem w życiu szczęście. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37000 $ miesięcznie). W tym momencie zbieram środki na 10 podań leku – istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Być może szczęście nie opuści mnie i tym razem... – napisał Andrzej Strzelecki.

Córka aktora, Joanna również wsparła zbiórkę, apelując do najbliższych.

– Drodzy Przyjaciele i znajomi, mój Tata jest podopiecznym fundacji Rak'n'Roll, dzięki której zbieramy fundusze na jego leczenie. Zapoznajcie się proszę z informacją poniżej. Wierzę w to, że dzięki Wam szczęście nas nie opuści... – napisała Joanna.

Zbiórkę udostępniła również była uczennica Andrzeja Strzeleckiego, a dziś sławna polska aktorka, Zofia Zborowska.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Nie żyje młody polski profesor. Media mówią o tragicznym wypadku

– Mam do was ogromną prośbę - zaapelowała. Andrzej Strzelecki, przyjaciel mojego taty, mojej mamy też, mój profesor ze szkoły teatralnej zachorował na raka. I zbiera na to pieniądze, żeby się leczyć. Jest ciężko. Ale wierzę w to, że wspólnymi siłami nam się uda i on będzie mógł pojechać i się wyleczyć. Jak sam napisał, ma ogromne szczęście w życiu – zwróciła się do fanów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda zapowiedział kolejne 500 plus. Kto, kiedy i na co dostanie nowy bon
  2. Poruszający napis na grobie dziecka, którego śmiercią żyła Polska. Nie pożegnał go nikt z bliskich
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Wzruszające pożegnanie Piotra Rockiego. Wielkie tłumy i wiele znanych twarzy na pogrzebie piłkarza (FOTO)

Następny artykuł