Rak: absurdalne metody leczenia choroby
Autor Karol Zaborowski - 10 Listopada 2019

Najbardziej absurdalne metody leczenia raka w historii. Niektóre z nich stosowane są nadal

Rak od lat zbiera coraz większe żniwo wśród ludzi na całym świecie. Na temat tej choroby narosła cała masa mitów i przekonań, które nie do końca pokrywają się z rzeczywistością. Tyczy się to również samego leczenia, które na przestrzeni lat bardzo się zmieniło. Chociaż niektóre z absurdalnych metod walki z tymi guzami nadal mają swoich zwolenników.

Rak wbrew temu, co mogłoby się wydawać, jest chorobą, która została opisana bardzo dawno temu. Pierwszy raz terminów carcinos i carcinoma do opisania złośliwych guzów jako pierwszy użył Hipokrates w IV wieku p.n.e. Już wtedy próbowano walczyć z nimi na bardzo różne i dziwne sposoby. Stosowano między innymi popiół ze spalonych skorupiaków, który nakładany był przy pomocy gęsiego pióra.

Oczywiście w tamtych czasach medycyna dopiero raczkowała i zrozumiałe jest, że ludzie używali sposobów, które nam teraz wydają się absurdalne. Jednak w historii medycyny są znacznie młodsze metody walki z rakiem, które mają równie dużo sensu. Co więcej, niektóre z nich przetrwały i nadal mają swoich zwolenników.

Nieludzka patologia w służbie zdrowia. Lekarze nie wyślą pacjentów na badania, powód jest absurdalnyNieludzka patologia w służbie zdrowia. Lekarze nie wyślą pacjentów na badania, powód jest absurdalnyCzytaj dalej

Rak leczony cyjankiem

Wiele absurdalnych metod leczenia między innymi raka zostały opisane w książce “Szarlatani”, której fragmenty ukazały się na portalu Onet.pl. Znajdziemy tam, chociażby informacje, że w średniowieczu, a także w XVIII wieku wykorzystywano zabite młode zwierzęta lub fragmenty ich ciał. Wierzono wtedy, że rak przejdzie z ciała ludzkiego na innego żywiciela, który wyda się mu bardziej kuszący.

Mimo to również w późniejszych latach ludzkość wpadała na różne inne pomysły. W 1925 roku została zaprezentowana metoda walki z tą chorobą polegająca na diecie winogronowej. Pacjent najpierw poddawany był kilkudniowemu postowi połączonym z lewatywami, a potem rozpoczynał dietę opartą na 7 winogronowych posiłkach. Z soku tego owocu używano również do lewatyw, irygacji oraz płukania gardła. Cała kuracja trwała 2 tygodnie. Sposób ten był aż czterokrotnie potępiany przez Amerykańskie Towarzystwo Onkologiczne, z czego ostatni raz miało to miejsce w 2000 roku.

Pod koniec XX wieku pojawiło się również twierdzenie, że rekiny nie chorują na raka, co oczywiście jest bzdurą. Jednak wiele osób faktycznie nigdy nie słyszało o żadnym rekinie, który cierpiałby na tę chorobę. Odpowiedzialne miała być za to jego chrząstka. Jednak badania naukowe szybko obaliły to twierdzenie. Chociaż wciąż znajdziemy osoby, które w to wierzą.

Kolejną cudowną metodą przytoczoną przez portal Onet.pl, jest generator Rife’a, który powstał w latach trzydziestych XX wieku. Jego wynalazca Royal Raymond Rife utrzymywał, że jest zdolny do namierzenia poprzez różnokolorowe aury drobnoustroje w naszym ciele, które odpowiedzialne są za wiele chorób, w tym oczywiście za raka. Jego urządzenie miało poprzez zmianę częstotliwości drgań mikrobów zabijać je. Jego unowocześnione egzemplarze można wciąż kupić, a niektóre z nich osiągają cenę nawet kilku tysięcy dolarów.

Następną wciąż obecną alternatywną metodą leczenia raka jest podawanie “leku” o nazwie laetrile. Przez niektórych jest on również nazywany witaminą B-17, jednak absolutnie nie jest on witaminą. Jest to nic innego jak półsyntetyczna forma amigdaliny, która zawiera cyjanek. Czyli związek chemiczny niezwykle dla nas toksyczny, który znajdziemy w pestkach wielu owoców. Ma on w cudowny sposób namierzać komórki nowotworowe i niszczyć je oszczędzając przy okazji te zdrowe. Niestety prowadzone badania naukowe wykazały u osób, które go stosowały jedynie zatrucie cyjankiem, które nie wpłynęło w żaden sposób na rozwój choroby nowotworowej. Mimo to w internecie nadal można spotkać osoby zachwalające tę metodę leczenia i oferujące sprzedaż cudownej witaminy B-17.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolor wosku z uszu świadczy o zdrowiu. Widząc jeden z nich natychmiast udaj się do lekarza, możesz być śmiertelnie chory
  2. Banany nie tuczą, a leczą. Już po tygodniu będziecie zdumieni, jak zbawienny wpływ mają na organizm
  3. Przez 5 dni jadła tylko zupki chińskie. Rzeczy, które stały się z jej ciałem są straszne, każdy powinien wziąć je sobie do serca

Następny artykuł