Rak: były premier wygrał z chorobą
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 13 Grudnia 2019

Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył

Rak jest jedną z tych chorób, których najbardziej się obawiamy ze względu na to, jak w krótkim czasie może doprowadzić do śmierci. Niespełna rok temu były premier usłyszał druzgoczącą diagnozę, a teraz podzielił się ze wszystkimi, szczegółami dotyczącymi jego stanu zdrowia.

Rak jest diagnozą, której nikt z nas nie chciałby usłyszeć zarówno podczas własnej wizyty u lekarza, jak i naszych bliskich. Niestety z każdym rokiem diagnozuje się coraz więcej przypadków tej choroby, która zbiera prawdziwe żniwo wśród pacjentów. Przy leczeniu złośliwych nowotworów najważniejszy jest czas, kiedy wprowadzone zostanie odpowiednie leczenie.

Tuż przed wyborami do Europarlamentu, były premier Włodzimierz Cimoszewicz udał się na badania okresowe, podczas których wykryto u niego właśnie raka. Polityk był załamany tym, co usłyszał z ust lekarza, jednak nie zamierzał się poddawać. Teraz zdradził wszystkim, szczegóły dotyczące swojego stanu zdrowia.

Rodzice przeglądając zdjęcia syna zauważyli coś dziwnego. Dzięki błyskawicznej reakcji uratowali jego życieRodzice przeglądając zdjęcia syna zauważyli coś dziwnego. Dzięki błyskawicznej reakcji uratowali jego życieCzytaj dalej

Rak nie pokonał Włodzimierza Cimoszewicza

Byłemu premierowi udało się wykryć chorobę, gdy ta była jeszcze we wczesnym stadium, co jest niezwykle istotne w kontekście leczenia. To właśnie wtedy pacjenci mają największe szanse na wyzdrowienie, jednak nie oznacza to, że walka z chorobą jest dla nich łatwa.

W rozmowie z Super Expressem polityk podkreślił, że czuje się już dobrze i udało mu się w całości pozbyć ze swojego organizmu komórek nowotworowych. Były premier miał do wyboru dwa rodzaje terapii w postaci zabiegu chirurgicznego lub radioterapii. Włodzimierz Cimoszewicz ostatecznie zdecydował się na drugą opcję i poddawał się kolejnym zabiegom przez 3 miesiące.

Po przejściu szeregu naświetlań były premier mógł w końcu sprawdzić, czy leczenie, któremu się poddał, faktycznie odniosło zamierzony efekt. Nowotwór, który został u niego wykryty, daje bardzo specyficzne markery w badaniu krwi, które wskazują, czy guz się rozrasta. W przypadku Włodzimierza Cimoszewicza ich poziom był równy zeru.

- Mając do wyboru operację i radioterapię, wybrałem tę drugą. Po ponad trzech miesiącach przyszedł właściwy moment do zbadania krwi. Specyficzny czynnik sygnalizujący ten rodzaj nowotworu spadł do zera, a to oznacza pełny sukces! - mówił Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z se.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  6. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

Następny artykuł