Rak: objawy widoczne na skórze
pixabay.com/DarkoStojanovic
Autor Barbara Bujar - 18 Października 2020

Objawy raka widoczne gołym okiem. Nigdy ich nie lekceważcie, stawką może być Wasze życie

Rak to podstępna choroba, która rocznie zabija miliony osób na całym świecie. W skutecznym leczeniu pomaga przede wszystkim wczesna diagnoza. Aby ją umożliwić, warto wiedzieć, jakie zmiany w ludzkim organizmie powinny wzbudzić niepokój. Wiele z nich można dostrzec gołym okiem. Objawy widoczne na skórze mogą bowiem świadczyć o rozwoju groźnego schorzenia.

Rak to jedna z najpoważniejszych chorób, którą lekarze diagnozują na całym świecie. Choć występuje pod różnymi postaciami, w kilku stopniach zaawansowania i rozmaitych obszarach ludzkiego organizmu, za każdym razem jest powodem do niepokoju. Z ustaleń Medonetu wynika, że z powodu raka rocznie umiera prawie 10 milionów osób. W Polsce liczbę przypadków śmiertelnych szacuje się natomiast na około 100 tysięcy.

Warto pamiętać, że rak nie zawsze musi być wyrokiem. Badania profilaktyczne i codzienna kontrola kondycji własnego zdrowia w wielu przypadkach stają się pomocne we wczesnym wykryciu choroby i podjęciu odpowiedniego leczenia. Nie wszystkich objawów trzeba jednak doszukiwać się we wnętrzu organizmu. Wiele z nich można dostrzec gołym okiem.

Nowy objaw koronawirusa. Choć pojawia się rzadko, może prowadzić do trwałych powikłańNowy objaw koronawirusa. Choć pojawia się rzadko, może prowadzić do trwałych powikłańCzytaj dalej

Rak objawia się na skórze. Zobacz, o czym mogą świadczyć zaobserwowane zmiany

Jak informuje WP abc Zdrowie, na ciele może wystąpić wiele znamion świadczących o rozwoju raka. Obserwacja każdego z nich powinna nas nie tylko zaniepokoić, ale przede wszystkim skłonić do konsultacji lekarskiej. Pamiętajmy, że szybka reakcja i wczesne postawienie diagnozy to pierwszy krok do pomyślnego przebiegu leczenia.

Każda nagła zmiana skórna jest powodem do obaw. Niektóre z nich uznawane są jednak za objawy raka. Zalicza się do nich między innymi przybranie nowego kształtu, rozmiaru lub koloru przez znamię, które od dłuższego czasu obecne jest na naszym ciele. W przypadku takiej obserwacji bardzo prawdopodobny jest rozwój czerniaka. Zmiana pilnie powinna zostać skonsultowana ze specjalistą.

Kolejnym symptomem, na który należy zwrócić szczególną uwagę, są brodawki łojotokowe. Zazwyczaj pojawiają się na tułowiu i są powodem powstania uporczywego świądu. To bardzo niebezpieczne. Ten typ brodawek może bowiem sygnalizować o raku piersi, płuc, trzustki lub nowotworze układu krwiotwórczego.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.Zadziwiający pomysł wojska. Żołnierze użyją gogli AR do sterowania psami
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko

Kościół oficjalnie potwierdził. Arcybiskup Stanisław Gądecki został zarażonyKościół oficjalnie potwierdził. Arcybiskup Stanisław Gądecki został zarażonyCzytaj dalej

Wizyta u lekarza jest także konieczna w przypadku pojawienia się swędzących plam rumieniowych na piersiach, które świadczyć mogą o rozwoju raka skóry. Obawy powinny być jeszcze większe, kiedy ze zmian zacznie wydobywać się wydzielina. Lekarz powinien obejrzeć również pęcherzowo-nadżerkowe zmiany na błonach śluzowych jamy ustnej. W tym przypadku prawdopodobną diagnozą mogą być mięsaki, guzki Castelmana, białaczka lub chłoniak. Uwagę warto zwrócić także na nietypowy wzrost włosów na rękach.

Nietypowy objaw zawału serca. Nie wolno go bagatelizowaćNietypowy objaw zawału serca. Nie wolno go bagatelizowaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druzgocące doniesienia. Żona Krzysztofa Krawczyka potwierdziła odejście muzyka. A miał wyruszyć w ostatnią muzyczną podróż po świecie
  2. Emerytura stażowa z haczykiem nie do przełknięcia. Tysiące Polaków dostałoby tylko 1560 zł
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Oszałamiający występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Jurorzy zauroczeni wcieleniem faworyta programu

Następny artykuł