rak: objawy nowotworu żołądka
pixabay_DarkoStojanovic
Autor Damian Witoń - 20 Czerwca 2020

Wczesne objawy raka żołądka. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi schorzeniami

Rak żołądka stanowi ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Choroba rozwija się niezwykle podstępnie, dając objawy podobne do innych dolegliwości. Odpowiednia wiedza może jednak pomóc nam w rozpoznaniu nowotworu, co znacznie zwiększy szansę na jego wyleczenie.

Rak - słowo, które u wielu z nas wywołuje wielkie przerażenie. Choroba może rozwijać się niepostrzeżenie przez lata, a gdy zostanie wykryta, często jest już za późno na leczenie. Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby znać, choćby najbardziej subtelne zmiany, świadczące o tym, że z naszym organizmem dzieje się coś złego.

W przypadku nowotworu żołądka objawy łatwo pomylić z innymi schorzeniami. Odpowiednia wiedza i dojrzałe podejście do problemu mogą jednak sprawić, że w porę wykryjemy raka, co znacznie zwiększy szanse na zwycięstwo w walce o życie.

32-letni mężczyzna zatrzymany przez policję. Chwilę później już nie żył32-letni mężczyzna zatrzymany przez policję. Chwilę później już nie żyłCzytaj dalej

Rak żołądka to podstępna choroba. Skuteczne leczenie wymaga wczesnej diagnozy

Jak podaje portal zdrowie.radiozet.pl, rak żołądka jest jedną z najczęściej występujących chorób nowotworowych w Polsce. Jego objawy często są bagatelizowane przez pacjentów, ponieważ we wczesnym stadium mogą przypominać inne dolegliwości, na przykład wrzody.


Naszą uwagę powinny zwrócić ból, wczesne uczucia sytości, utrata apetytu, masy ciała oraz odbijanie i niestrawności. W rozróżnieniu nowotworu żołądka od choroby wrzodowej pomocna jest znajomość pewnej zależności. Jeżeli w naszym organizmie rozwija się wspomniany wyżej rak, ból występuje zazwyczaj po przyjęciu posiłku. Przy wrzodach jest odwrotnie.


U około 15% pacjentów z nowotworem żołądka można zaobserwować krwawe wymioty. Mogą wystąpić również smoliste stolce, a także okresowe nudności. W przypadku zauważenia u siebie symptomów, które mogą wskazywać na rozwój raka, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Czas jest wtedy bowiem cenniejszy niż złoto.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia ujawniło plan dla uczniów na następny rok. Wielu rodziców jest oburzonych

2. Rząd nie chce się ugiąć, zakaz handlu w niedziele zostaje. Według Emilewicz nie ma powodów, żeby został zawieszony


Warto również wiedzieć, w jaki sposób można zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby. Przede wszystkim należy zadbać o zdrową, zrównoważona dietę. Najlepiej ograniczyć spożycie soli, wędzonych i konserwowanych produktów, a zamiast tego jeść więcej owoców i warzyw. Dobrym pomysłem jest także zrezygnowanie z palenia tytoniu i regularne poddawanie się badaniom kontrolnym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagłe oświadczenie ministerstwa zdrowia. Sklepy nie będą obsługiwały klientów bez maseczek?
  2. Kilka dni temu Michał popełnił samobójstwo. W katolickiej szkole prześladowano go za orientację, tak kończy się nienawiść do LGBT
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Kim był ojciec Roberta Lewandowskiego? Mężczyzna zmarł, gdy "Lewy" był nastolatkiem

Następny artykuł