rak: inne choroby
fot. https://pixabay.com/ Katrina_S
Autor Klaudia Gaicka - 20 Lipca 2020

Choroby, które można pomylić z rakiem. Ich objawy są identyczne

Rak niekoniecznie jest tym, co nam dolega, nawet jeśli objawy wydają się książkowe. Ekspert przedstawia inne schorzenia, które mogą imitować tę groźną chorobę. Przed wizytą u lekarza nie powinniśmy niepotrzebnie panikować. Diagnozowanie zostawmy specjalistom.

Rak może być niesłuszną autodiagnozą u wielu osób, które na co dzień bardzo troszczą się o swoje zdrowie. Przede wszystkim dlatego, że jego objawy są bardzo różnorodne, a część z nich wynika bezpośrednio z osłabienia organizmu. Warto znać dokładne objawy innych chorób, tak aby nie myśleć od razu o najgorszym możliwym scenariuszu.

Szumowski zabiera głos w sprawie szczepionki. Mówi też o nowych testachSzumowski zabiera głos w sprawie szczepionki. Mówi też o nowych testachCzytaj dalej

Rak nie pownien być podejrzewany zbyt pochopnie, wiele schorzeń może go przypominać

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet. Większość z nas, kiedy wyczułaby guzek w piersi, od razu pomyślałaby o najgorszym. Jak podaje portal Rmf24.pl, eksperci jednak uspokajają, nie każda zmiana tego rodzaju musi od razu oznaczać nowotwór. Oczywiście każdy guzek powinien być zbadany przez lekarza, jednak zanim dojdzie do wizyty, nie popadajmy w niepotrzebną panikę. Przykładem takich zmian mogą być torbiele, czyli cysty wypełnione płynem. Najczęściej pojawiają się one u kobiet w wieku od 30 do 50 lat.

Rak płuca jest jednym z najgorzej rokujących, a przy tym najczęściej występujących (wśród Polaków). Szczególnie narażeni są na niego mężczyźni, co nie oznacza, że każdy kaszel i duszności powinny być powodem do niepokoju. W pierwszej kolejności należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, który pokieruje na dalsze potrzebne badania lub wskaże przyczynę kaszlu.

- Objawy bardzo zbliżone mogą występować także w przypadku gruźlicy, która może „imitować” nowotwór - tłumaczy dr Witold Jarosiński dla RMF24.

Ekspert podkreśla, że nasza diagnoza powinna być postawiona przez specjalistę, a nie na podstawie materiałów wyczytane w internecie, czy nawet książkach medycznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważna zmiana w polskim szkolnictwie. Wejdzie w życie wraz z początkiem września

2. Ojciec i syn rażeni piorunem w Małopolsce. Uciekając przed burzą, podjęli jedną z najgorszych decyzji

- Do specjalisty powinniśmy zgłaszać się ze wszystkimi niepokojącymi objawami, w szczególności, jeśli te utrzymują się przez dłuższy czas. Dzięki nowoczesnym metodom diagnostycznym jesteśmy w stanie bardzo dokładnie określić stan zdrowia pacjenta i zdecydować o dalszych czynnościach, które powinny zostać podjęte - wyjaśnia dla stacji.

Lekarz, którego odwiedzimy w pierwszej kolejności, powinien przeprowadzić dokładny wywiad i skierować nas na dalsze badania lub do specjalisty z konkretnej dziedziny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna decyzja MON. Trasa S8 zmieni nazwę, będzie bardzo historyczna
  2. Był jedną z największych gwiazd TVP. Dziś nie pozostawia na stacji suchej nitki, padły mocne słowa;
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka

Następny artykuł