Rak trzustki: objawy i Przybylska, Jobs, Glinka, Pavarotti
Facebook (edytowane)
Autor Klaudia Gaicka - 23 Września 2020

Przybylska, Jobs, Glinka, Pavarotti. Wszystkich zabrała jedna, arcygroźna groźna choroba, której objawów nie wolno bagatelizować

Rak trzustki co roku zabija mnóstwo osób w naszym kraju. Niestety choroba ta najczęściej zostaje wykryta zbyt późno, a czas diagnozy jest kluczowy dla rokowań. Dlatego tak ważne jest, żeby obserwować swój organizm i w razie wystąpienia tych objawów, zgłosić się na konsultację do specjalisty.

Rak trzustki potrafi pozostać w ukryciu bardzo długi czas, wszystko przez to, że jego symptomy bardzo często bywają mocno niejednoznaczne. Zdaniem ekspertów choroba ta w naszym kraju powoduje ok. 5 tys. zgonów każdego roku. Niestety, jak przewidują naukowcy, liczba przypadków zachorowań na raka trzustki może się jeszcze zwiększyć. To właśnie przez tę chorobę tej czwórki nie ma już z nami.

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję. Zmiany dotyczące czerwonych i żółtych strefMinisterstwo Zdrowia podjęło decyzję. Zmiany dotyczące czerwonych i żółtych strefCzytaj dalej

Rak trzustki zabrał z tego świata tę słynną czwórkę

W Stanach zjednoczonych nowotwór złośliwy trzustki zajmuje 5 miejsce w niechlubnym zestawieniu najczęstszych przyczyn śmierci z powodu wszystkich nowotworów. Nasz kraj niestety nie pozostaje w tyle, odnotowujemy około 3000 zachorowań każdego roku. Im wcześniej uda się postawić diagnozę, tym lepsze rokowania ma pacjent. Dlatego tak ważne jest, żeby obserwować swój organizm i w razie wystąpienia tych objawów, zgłosić się na konsultację do specjalisty.

Anna Przybylska była jedną z najbardziej lubianych przed telewidzów aktorek. Jej słynna rola policjantki w serialu „Złotopolscy” wszystkim nam zapadła w pamięć. Podobnie nie sposób nie znać Mariana Glinki. Filmografia aktora jest naprawdę imponująca, w ciągu swojej blisko 40-letniej kariery zagrał w kilkudziesięciu produkcjach, między innymi w „Daleko od noszy”, „Miodowych latach”, „Lokatorach”, „Na dobre i na złe” oraz w „Klanie”.

Pavarotti był wybitnym śpiewakiem operowym. Swoją sławą przyćmił niejedną gwiazdę rocka ówczesnych lat. Z kolei Steve Jobs zasłynął jako jeden z trzech założycieli, były prezes i przewodniczący rady nadzorczej Apple Inc. Projektant komputerów zgromadził w ciągu swojego życia kilku miliardowy majątek.

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.Wchodzi kolejny dodatek, tym razem 1500 zł miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

Jak podaje portal Imc.wroc.pl, Do podstawowych objawów choroby zaliczamy przede wszystkim: Zażółcenie skóry oraz białkówek oczu (żółtaczka) utratę apetytu, znaczną utratę masy ciała, uczucie osłabienia, ból w nadbrzuszu (promieniujący do pleców), depresję, zakrzepicę oraz odbarwione, jasne stolce oraz stolce tłuszczowe.

Oprócz tych objawów zdarza się, że chorym dokucza również tzw. objaw Trousseau. Jest to wędrujące nawracające zapalenie żył powierzchownych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żywioł był bezlitosny, uderzył z pełną mocą. Gigantyczne zniszczenia i ranni, dramatyczne informacje za granicy
  2. Ujawniono dziwne obrazy widziane z kosmosu. Naukowcy z NASA biją na alarm
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Równie skuteczny jak antybiotyk, a niewiele osób używa go inaczej niż jako przyprawy. Tymczasem olejek potrafi zdziałać cuda

Następny artykuł