rak jelita grubego
https://www.siepomaga.pl/ratujemy-ize
Autor Klaudia Gaicka - 26 Sierpnia 2020

Wszyscy mówili, że jest za młoda na chorobę. Dwa lata czekała na pomoc

Rak jelita grubego nie był pierwszym, co przyszło do głowy lekarzom badającym 26-latkę. Przez lata walczyła z bólem, na który nie znała lekarstwa. Dziś rak powoli ustępuje, jednak dziewczynę nie stać na dalszą terapię. Zwraca się z prośbą o pomoc.

Rak jelita grubego nie jest chorobą, która pierwsza przychodzi na myśl w przypadku 26-letniej dziewczyny. Jak podaje portal Medonet.pl, nikt nie wziął tej diagnozy nawet pod uwagę. Portal ukazał wstrząsającą historię Izy Radkiewicz.

Polacy otrzymali wiadomości z pilnym ostrzeżeniem. Zagrożonych jest tysiące osóbPolacy otrzymali wiadomości z pilnym ostrzeżeniem. Zagrożonych jest tysiące osóbCzytaj dalej

Rak jelita grubego u 26-latki

Dziewczyna chodziła od jednego lekarza do drugiego, nikt nie potrafił jej pomóc. Iza cierpiała z powodu permanentnego bólu brzucha. Każdego dnia połykała tabletki przeciwbólowe. Początkowo winą za swój stan obarczała stres. Nie brała pod uwagę niczego poważnego, ponieważ żyła bardzo prozdrowotnie.

– Gdy bóle stawały się coraz częstsze, stwierdziłam, że muszę zrobić USG. Przechodziłam to badanie kilka razy, ale niczego nie wykazało. Parametry krwi? W normie, chociaż poziom hemoglobiny na pograniczu. Konsultowałam się z gastroenterologiem i chirurgiem. Lekarze mówili, że pewnie mam jelito drażliwe. Kazali zmienić dietę na lżejszą, wykluczyć laktozę, gluten, bo objawy mogą wskazywać na nietolerancję pokarmową. Zalecali doraźne przyjmowanie środków przeciwbólowych, suplementację żelaza i w zasadzie to wszystko – wspomina Iza.

Niestety ból brzucha nie mijał mimo zastosowania się do zaleceń. Dziewczyna nie mogła już jeść, dodatkowo leki przeciwbólowe przestały działać. Kiedy zrezygnowana udała się na SOR, lekarze stwierdzili, że grypę jelitową. Nie wdrożono żadnych specjalnych działań. Miesiąc przed podaniem diagnozy dziewczyna zaobserwowała krew w kale. Iza znów poszła do lekarza, który podczas rektoskopii zauważył, że w jelicie jest polip. Dopiero wtedy zrobiono jej odpowiednie badania. Wykazały nowotwór.

– Pierwsza moja myśl: na pewno umrę, bo na raka zazwyczaj się umiera. Nie wiedziałam o tej chorobie prawie nic. Kojarzyłam ją z ludźmi starszymi, po 60. roku życia – wspomina Iza.

Iza miała kilka operacji, niestety mimo dobrych rokowań, problem do niej powrócił. Kilka miesięcy później dziewczyna zaczęła odczuwać silne bóle nogi. Lekarze nie wiedzieli, co robić, więc zwołali konsylium. Iza dostała silne leki opioidowe, niestety z czasem nawet one przestały działać.

– Gdy po pół roku przestałam dawać sobie radę i poprosiłam o zwiększenie dawki leków przeciwbólowych, lekarze zlecili rezonans oraz PET-CT [pozytonową tomografię emisyjną – przyp. red. Medonet]. Okazało się, że rak powrócił z przerzutami. Uratowało mnie to, że przeszłam kontrolę wcześniej niż zalecano. - wspomina.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ostrzeżenie sanepidu. Szczególnie zagrożone są dzieci

2. Rząd odrzucił dzisiaj obniżkę, którą sam obiecał. Wszyscy jej oczekujący usłyszeli jedną odpowiedź

Izie udało się zakwalifikować na leczenie do niemieckiej kliniki. Dzięki alternatywnej metodzie ból ustąpił, a przerzuty zaczęły się cofać. Jednak koszty leczenia dziewczyny zdecydowanie przekraczają jej budżet, terapia bioimmunologiczna pochłania 50 tys. zł każdego miesiąca. Możesz ją wesprzeć tutaj: https://www.siepomaga.pl/ratujemy-ize

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie się zaczęło, uważajcie. Wiatr łamie drzewa, deszcz zalewa domy. Jest bardzo niebezpiecznie
  2. Kaufland przekroczył wszelkie granice. Obsceniczna reklama pod ostrzałem
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. TVN ujawnił skandaliczną prawdę. Nie mieści się w głowie, do czego dochodzi w karetkach
  5. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł