Rak płuc: wczesny objaw choroby
fot. unsplash.com/Jonas Svidras
Autor Karol Zaborowski - 14 Maja 2020

Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce

Rak płuc potrafi przez długi czas nie dawać praktycznie żadnych objawów. Co więcej, kiedy już zaczniemy je odczuwać, to najczęściej nasz nowotwór jest już rozwinięty i zajął również inne narządy. To sprawia, że ten typ raka jest niezwykle trudny w leczeniu.

Rak płuc uznawany jest za jeden z najbardziej niebezpiecznych nowotworów. Niestety choroba mimo swojego bardzo szybkiego rozwoju dosyć późno daje wyraźne objawy, przez co wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy ze swojego stanu zdrowia. Jednak u ponad 30% z rakiem płuc pojawia się dosyć wcześnie pewna zmiana w naszym organizmie, którą można bardzo łatwo dostrzec.

Żeby to zrobić, wystarczy spojrzeć na swoje dłonie, a dokładniej palce. Tak zwane palce pałeczkowate występują u dużej części osób chorujących na raka płuc, a także w przypadku chorób kardiologicznych. Co więcej, możemy sami stwierdzić, czy nasze palce przypadkiem się nie zmieniły.

Pobił na śmierć matkę swoich dzieci. Klaudia została zabita gołymi rękomaPobił na śmierć matkę swoich dzieci. Klaudia została zabita gołymi rękomaCzytaj dalej

Rak płuc zdiagnozowany przez palce

Choć brzmi to dziwnie, to faktycznie rak płuc może wpływać na to, jak wyglądają nasze dłonie. Naukowcy do dziś nie rozumieją do końca, dlaczego nowotwór wpływa akurat na to, jednak wiele badań wykazały, że te dwa czynniki są ewidentnie ze sobą powiązane.

Co więcej, badanie, które pozwala na stwierdzenie, czy nasze palce nie przybrały niebezpiecznego kształtu, wystarczy przeprowadzić prosty test, do którego lekarz nie jest potrzebny. Aby to zrobić, należy ułożyć swoje palce wskazujące tak, aby stykały się paznokciami. Przestrzeń, która pomiędzy nimi powstanie powinna mieć kształt rombu. Jeżeli tak się nie dzieje, to powinniśmy udać się do lekarza.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów

2. Bardzo smutna wiadomość z samego rana. Media przekazały, że na COVID-19 zmarł polski lekarz, który pomógł wielu dzieciom za granicą

Tak zwany "Schamroth window test" jest niezwykle prostym badaniem, które stosowane jest między innymi w Wielkiej Brytanii w przypadku osób znajdujących się w grupie ryzyka właśnie pod względem raka płuc oraz chorób kardiologicznych. Jak podaje portal abczdrowie.pl, dane dotyczące skuteczności tego badania przedstawiła niedawno organizacja Cancer Research UK. Dlatego też warto je co jakiś czas przeprowadzić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Majowy kwiat kasztanowca jest niewyobrażalnie cenny. Zerwij nim inni cię uprzedzą i zrób miksturę
  2. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska legenda, niestety
  3. Niebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawy
  4. Urodziła dziecko, które było w "ciąży". Dzień po porodzie lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie
  5. Tadeusz Rydzyk krytykuje obostrzenia dotyczące kościołów. "Dla nas katolików ważniejsze jest zdrowie ducha"
  6. Ile zarabia premier Mateusz Morawiecki? Znalezienie informacji o jego zarobkach jest wyjątkowo trudne

Następny artykuł