Rak płuc: wczesny objaw choroby
Autor Karol Zaborowski - 28 Listopada 2019

Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce

Rak płuc potrafi przez długi czas nie dawać praktycznie żadnych objawów. Co więcej, kiedy już zaczniemy je odczuwać, to najczęściej nasz nowotwór jest już rozwinięty i zajął również inne narządy. To sprawia, że ten typ raka jest niezwykle trudny w leczeniu.

Rak płuc uznawany jest za jeden z najbardziej niebezpiecznych nowotworów. Niestety choroba mimo swojego bardzo szybkiego rozwoju dosyć późno daje wyraźne objawy, przez co wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy ze swojego stanu zdrowia. Jednak u ponad 30% z rakiem płuc pojawia się dosyć wcześnie pewna zmiana w naszym organizmie, którą można bardzo łatwo dostrzec.

Żeby to zrobić, wystarczy spojrzeć na swoje dłonie, a dokładniej palce. Tak zwane palce pałeczkowate występują u dużej części osób chorujących na raka płuc, a także w przypadku chorób kardiologicznych. Co więcej, możemy sami stwierdzić, czy nasze palce przypadkiem się nie zmieniły.

Naukowcy opracowali najlepszy sposób na kaca. Do jego przygotowania wystarczą 3 składnikiNaukowcy opracowali najlepszy sposób na kaca. Do jego przygotowania wystarczą 3 składnikiCzytaj dalej

Rak płuc zdiagnozowany przez palce

Choć brzmi to dziwnie, to faktycznie rak płuc może wpływać na to, jak wyglądają nasze dłonie. Naukowcy do dziś nie rozumieją do końca, dlaczego nowotwór wpływa akurat na to, jednak wiele badań wykazały, że te dwa czynniki są ewidentnie ze sobą powiązane.

Co więcej, badanie, które pozwala na stwierdzenie, czy nasze palce nie przybrały niebezpiecznego kształtu, wystarczy przeprowadzić prosty test, do którego lekarz nie jest potrzebny. Aby to zrobić, należy ułożyć swoje palce wskazujące tak, aby stykały się paznokciami. Przestrzeń, która pomiędzy nimi powstanie powinna mieć kształt rombu. Jeżeli tak się nie dzieje, to powinniśmy udać się do lekarza.

Tak zwany "Schamroth window test" jest niezwykle prostym badaniem, które stosowane jest między innymi w Wielkiej Brytanii w przypadku osób znajdujących się w grupie ryzyka właśnie pod względem raka płuc oraz chorób kardiologicznych. Jak podaje portal abczdrowie.pl, dane dotyczące skuteczności tego badania przedstawiła niedawno organizacja Cancer Research UK. Dlatego też warto je co jakiś czas przeprowadzić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rodzice byli przerażeni, gdy usłyszeli, że ich syn ma autyzm. Teraz chłopiec mówi biegle w 9 językach
  2. Smog wpływa na ciśnienie krwi? Wyniki badań są jednoznaczne
  3. Sepsa wciąż zbiera żniwo. W piątek 15 listopada odszedł Tadeusz K.
  4. 6 ćwiczeń, które złagodzą ból rwy kulszowej. Wszystkie z nich wykonasz w swoim domu

Następny artykuł