Rak trzustki: nowa metoda leczenia
.
Autor Karol Zaborowski - 8 Grudnia 2019

Daria Trafankowska przegrała walkę z rakiem trzustki. Teraz naukowcy opracowali nową metodę leczenia

Rak trzustki jest niezwykle trudny do zdiagnozowania, a dodatkowo bardzo szybko daje przerzuty na inne organy. To sprawia, że zaledwie u 20% pacjentów możliwe jest chirurgiczne usunięcie guza. Jednak Izraelscy naukowcy opracowali zupełnie nową metodę leczenia tego nowotworu.

Rak trzustki jest niezwykle agresywnym nowotworem, który u większości pacjentów diagnozowany jest w bardzo późnym stadium. Niestety z powodu tej choroby odeszło wielu wspaniałych artystów i wizjonerów. Wśród nich można wymienić, chociażby Darię Trafankowską, która zasłynęła dzięki swojej roli w serialu “Na dobre i na złe”. Aktorka starała się do samego końca wygrać z chorobą, jednak zmarła 9 kwietnia 2004 w Warszawie w wieku zaledwie 50 lat.

Teraz naukowcy z Izraela informują, że opracowali zupełnie nową metodę do walki z rakiem trzustki. Według nich wystarczy jedynie 14 dni terapii, aby pozbyć się 90% komórek rakowych w naszym organizmie. Wciąż trwają testy nad tym przełomowym odkryciem.

Poród jak z sennego koszmaru. Prawda o polskich porodówkachPoród jak z sennego koszmaru. Prawda o polskich porodówkachCzytaj dalej

Rak trzustki wyleczony w 14 dni

Naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie w swoich badaniach opracowali zupełnie nową metodę na walkę z rakiem trzustki. Opracowany przez nich lek podawany jest w formie kroplówki i na razie nie przejawił żadnych skutków ubocznych. Do tej pory prowadzono badania na myszach, którym wszczepiono ludzki nowotwór.

Zaledwie po 14 dniach terapii naukowcy zauważyli, że 90% komórek raka, który rozwijał się w organizmach gryzoni, obumarło. Cudownym lekiem okazała się cząsteczka oznaczona jako PJ34. Według naukowców cząsteczka wywołuje anomalię podczas podziału komórek nowotworu, która prowadzi do ich szybkiego obumierania.

- Ta cząsteczka powoduje anomalię podczas mitozy ludzkich komórek rakowych, powodując szybką śmierć komórek - powiedziała Malka Cohen-Armon.

Jak podaje portal abczdrowie.pl, do tej pory pacjenci ze stwierdzonym rakiem trzustki średnio żyli jedynie 5 lat od postawienia diagnozy. Jak na razie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby określić, czy cząsteczka PJ34 może przedłużyć życie pacjenta, ale według naukowców taki efekt jest możliwy w momencie, gdy komórki guza zostaną wyeliminowane.

Potrzebne są jeszcze inne badania nad cząsteczką opracowaną przez Izraelskich naukowców, jednak nie wykluczone, że już za kilka lat stanie się ona podstawą w leczeniu raka trzustki. Miejmy nadzieję, że ich praca odniesie zamierzone rezultaty, przez co miliony osób, będą miały szansę na odzyskanie zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cichy zabójca, który jest bardziej szkodliwy niż otyłość. Dotyka zarówno młodszych, jak i starszych
  2. Oszustka przez lata miała podpisaną umowę z NFZ. Teraz musi oddać 100 tysięcy złotych
  3. Śmierć pupila może bardziej boleć niż odejśćie bliskiej osoby. Właściciele tłumaczą dlaczego
  4. Czarny bez na grypę i przeziębienie. Co o babcinym sposobie mówią badania naukowe?

Następny artykuł