Rak trzustki w czasie ciąży
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski - 16 Stycznia 2020

Myślała, że jej objawy wywołane są przez ciąże. W ciele kobiety rozwinął się rak trzustki

Rak trzustki jest niezwykle niebezpieczny, ponieważ często pierwsze objawy pojawiają się dopiero w zaawansowanej chorobie. W tym wypadku kobieta była przekonana, że jej dolegliwości wywołane są przez ciąże.

Rak trzustki często nazywany jest cichym mordercą, ponieważ często w początkowej fazie nie daje żadnych objawów, a nawet jak się pojawiają, to przypominają pospolite dolegliwości. Przez to wiele osób je bagatelizuje, nawet nie podejrzewając, że w ich ciele rozwija się śmiertelna choroba.

Tak też było w przypadku Hayley Sparkes, która spodziewała się narodzin swojego drugiego już dziecka. Niestety w trakcie ciąży kobieta usłyszała przerażającą diagnozę, która wywróciła jej życie do góry nogami.

Objawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyćObjawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyćCzytaj dalej

Rak trzustki dający objawy jak ciąża

Mdłości, bóle brzucha i kręgosłupa to częste dolegliwości w czasie ciąży i ma z nimi do czynienia wiele kobiet. Podobnie było w przypadku Hayley Sparkes, która wraz ze swoim mężem wychowywała 3-letnią córeczkę imieniem Maisy.

Hayley podczas drugiej ciąży często uskarżała się na wyżej wymienione dolegliwości, ale ani ona, ani lekarze nie podejrzewali, że może to być oznaka choroby nowotworowej. Kobieta zdecydowała się wezwać do swojego domu pogotowie w momencie, gdy ból pleców był tak silny, że nie mogła wstać z podłogi.

Kiedy przyjechał ambulans, lekarz stwierdził, że Hayley prawdopodobnie ma złamane kilka kręgów. Po przewiezieniu jej do szpitala, przez dwa tygodnie prowadzone były badania, które w końcu poskutkowały postawieniem diagnozy. Okazało się, że kości pacjentki pękły przez śmiertelną chorobę, która rozwijała się w jej ciele. Niestety był to rak trzustki w czwartym stadium.

Jak podaje portal abczdrowie.pl, 34-latka początkowo w ogóle nie chciała słyszeć o swojej chorobie. Dopiero po kilku tygodniach doszła do siebie i zmieniła swoje nastawienie. Jednak w tym momencie pojawiła się kolejna druzgocząca wiadomość, ponieważ leczenie, które mogłoby uratować jej życie, oznaczało śmierć drugiego dziecka małżeństwa.

Hayley przez kolejnych pięć miesięcy walczyła z chorobą, która niestety ostatecznie okazała się od niej silniejsza. Mimo że rokowania nie były najlepsze, to 34-latka nie traciła nadziei do samego końca, ponieważ nie chciała opuszczać swojej córki, która miała zaledwie 3 latka. Hayley odeszła tydzień przed czwartą rocznicą swojego ślubu.

- Nie umiem powiedzieć, za czym najbardziej tęsknię, była jak światło. Jej obecność zawsze była wyczuwalna przez wszystkich, których przyciągała jej łagodna natura i zaraźliwy śmiech. Łatwo się zaprzyjaźniała i chyba najbardziej po tym wszystkim tęsknię właśnie za moim przyjacielem - mówi Alex Sparkes.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była żona Pazury: „Pochowałam dwoje dzieci”. Pokazała zdjęcia
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Kobieta, która przeżyła 109 lat, zdradziła swój sekret. Według niej mężczyźni skracają życie
  4. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzień
  5. GIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkach
  6. Skandal. Mężczyzna w polskim szpitalu dostał spleśniałe jedzenie, zdjęcie jedynie dla wytrzymałych osób [FOTO]

Następny artykuł