Rak trzustki daje nietypowe objawy
fot. unsplash.com/Online Marketing
Autor Karol Zaborowski - 21 Czerwca 2020

Wczesne objawy raka trzustki. Jeden z najgroźniejszych nowotworów

Rak trzustki jest jednym z najbardziej niebezpiecznych nowotworów złośliwych. Wszystko przez to, że przez długi czas potrafi nie dawać żadnych objawów, a te pojawiające się jako pierwsze, ciężko skojarzyć z tak poważną chorobą. Niestety późna diagnoza znacząco zmniejsza szanse chorego na wyzdrowienie.

Rak trzustki jest niezwykle groźnym nowotworem, który doprowadził do śmierci wielu znanych osób. Wśród nich jest, chociażby uwielbiana przez wielu aktorka Anna Przybylska. Niestety ten typ nowotworu daje bardzo nietypowe objawy, przez co postawienie wczesnej diagnozy jest niezwykle trudne.

To natomiast przekłada się na mniejsze szanse dla chorego na odzyskanie pełni zdrowia, czy też uratowanie życia. Dlatego od wielu lat lekarze podkreślają, jak istotną rolę w walce z każdym rakiem stanowi profilaktyka.

Nie żyje 31-letnia mistrzyni. Odeszła tuż po porodzieNie żyje 31-letnia mistrzyni. Odeszła tuż po porodzieCzytaj dalej

Rak trzustki i jego objawy

Rozwijający się rak trzustki sprawia, że organ ten zaczyna coraz słabiej pracować. Odbija się to negatywnie na naszym trawieniu i powoduje pojawienie się cukrzycy, która stanowi jeden z bardziej typowych objawów.

Do innych dolegliwości pojawiających się przy raku trzustki zaliczane jest także uczucie pełności nawet po małym posiłku, a także jadłowstręt. Jak podaje portal radiozet.pl, do wczesnych objawów raka trzustki należą również nudności, wymioty, zmiana koloru stolca, ciemniejsze zabarwienie moczu, osłabienie oraz ból brzucha, który może promieniować do pleców, a także łopatek.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zatwierdził nowe świadczenie. Kogo obejmie 1400 plus?

2. Za plażowanie zapłacisz nawet 30 proc. więcej. Ceny nad morzem wystrzeliły

Niestety wiele z tych dolegliwości można przypisać, chociażby zwykłemu zatruciu pokarmowemu, przez co chorzy często nie są świadomi, że w ich ciele rozwija się niebezpieczny nowotwór. Oczywiście zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta oraz unikanie używek zmniejsza ryzyko pojawienia się guza, jednak nie daje nam stuprocentowej pewności. Dlatego też niezwykle ważną rolę przy profilaktyce odgrywają regularne badania, które mogą pomóc nam w wykryciu choroby w jej wczesnym stadium.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Zapytali Małgorzatę Trzaskowską o Agatę Dudę. Wbiła jej szpilę
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Tak wyglądało wesele Anny i Roberta Lewandowskich. Tych zdjęć nie widział jeszcze nikt (FOTO)

Następny artykuł