Ratownik medyczny nie pomógł pacjentce
fot. flickr.com/Kancelaria Premiera
Autor Karol Zaborowski - 3 Listopada 2019

Kobieta zemdlała na szpitalnym korytarzu. Ratownik medyczny zamiast jej pomóc, po prostu odszedł

Ratownik medyczny w swojej pracy często musi wykazać się dużymi pokładami empatii. Niestety nie wszyscy są zdolni wczuć się w to, co czują ich pacjenci, przez co dochodzi czasami do prawdziwie przerażających sytuacji.

Ratownik medyczny często jest pierwszą osobą, z którą będziemy mieli kontakt, kiedy udamy się na SOR. To właśnie ratownicy zazwyczaj przeprowadzą podstawowe badania i podadzą nam leki lub udzielą pomocy, jeżeli będzie taka potrzeba. Niestety w niektórych przypadkach ich zachowanie znacząco odbiega od poprawnego, a niekiedy wręcz woła o pomstę do nieba.

W internecie zostało opublikowane szokujące nagranie z jednego z polskich szpitali. Widzimy na nim awanturę pomiędzy personelem medycznym oraz pacjentami czekającymi na swoją kolej do lekarza. Wśród nich jest młoda kobieta, która wedle relacji jednego ze świadków opisanej między innymi przez portal Wp.pl, dosłownie wiła się z bólu na oczach ratownika. To, co wydarzyło się potem, nie mieści się w głowie.

Słodziki miały zastąpić cukier. Zatrważające badaniaSłodziki miały zastąpić cukier. Zatrważające badaniaCzytaj dalej

Ratownik medyczny nie pomógł pacjentce

Cała sytuacja miała miejsce w marcu tego roku w szpitalu w Dąbrowie Górniczej. Na miejscowy SOR zgłosiła się młoda kobieta uskarżająca się na bardzo silny ból. Niestety mimo silnych dolegliwości nie otrzymywała pomocy ze strony personelu, co zwróciło uwagę innych pacjentów.

W końcu ludzie stojący w kolejce zaczęli zwracać lekarzom i ratownikom uwagę, aby zajęli się pacjentką. Między stronami wywiązała się ostra dyskusja, która została przerwana omdleniem kobiety. Pacjentka osunęła się na podłogę bez kontaktu z otaczającym światem. Natychmiast podbiegło do niej kilku pacjentów, a ratownik medyczny, który stał tuż obok, zaczął odchodzić od kobiety nie pomagając jej w żaden sposób.

Od czego on jest? - krzyczy jedna z kobiet na nagraniu.

Dopiero namowy ze strony świadków całego zdarzenia niejako zmusiły ratownika, aby podszedł do kobiety, co i tak zrobił bardzo ociężale i wolno. Zachowanie ratownika spotkało się z bardzo dużą krytyką ze strony internautów, która w tym wypadku jest jak najbardziej zrozumiała.

- Ale do podwyżek wynagrodzenia to pierwsi! I jak to oni ciężko pracują. Dlaczego personel szpitali jest bezkarny i kiedy zabiorą im się w końcu do tyłków za ignorowanie pacjentów - czytamy w komentarzach.

Polska służba zdrowia SOR Dąbrowa GórniczaZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieuczciwy lekarz oszukał kilkadziesiąt osób. "Tłumaczył, że to promocyjna cena. Potem zniknął"
  2. Nie żyje 39-letni lekarz. Wszystko wydarzyło się w trakcie dyżuru
  3. Masz w domu pupila? Lista chorób, którymi możesz się od niego zarazić

Następny artykuł