Ratownik medyczny zaatakowany w karetce
fot. wikipedia.org/Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, PL,EU, CC0
Autor Karol Zaborowski - 22 Grudnia 2019

Ratownik medyczny został zaatakowany w karetce. Pacjent próbował go udusić

Ratownik medyczny to bez wątpienia niebezpieczny zawód, który wymaga nie tylko dużej wiedzy, ale i umiejętności radzenia sobie w naprawdę ciężkich sytuacjach. Niestety coraz częściej ratownicy sami stają się ofiarami przez agresywnych pacjentów.

Ratownik medyczny podczas wyjazdu naraża się na wiele niebezpieczeństw, pomagając osobom, których zdrowie i życie jest zagrożone. Niestety podczas takiej interwencji musi zadbać nie tylko o poszkodowanego, ale również coraz częściej o siebie samego. Niestety ratownicy coraz częściej mają do czynienia z agresywnymi pacjentami, którzy posuwają się dalej niż tylko groźby.

Do całej sytuacji doszło w Trzebiatowie przy ulicy Kilińskiego. Ratownicy zostali wezwani do nieprzytomnego mężczyzny, który leżał na chodniku. Kiedy przyjechali na miejsce, dostrzegli, że mężczyzna ma uraz głowy i kolana. Szybko została podjęta decyzja o przewiezieniu rannego do szpitala.

Wiele osób wciąż nie rozumie, czym jest depresja. Wiele osób wciąż nie rozumie, czym jest depresja. "Kto pije słodką herbatę i kawę, nie ma nigdy depresji"Czytaj dalej

Ratownik medyczny zaatakowany w karetce

Do poszkodowanego został wysłany podstawowy zespół, w którego skład wchodziło jedynie dwóch ratowników. Podstawowe karetki pogotowia charakteryzują się tym, że są wysyłane do raczej mniej poważnych przypadków, ponieważ w ich zespołach nie ma lekarzy.

Ratownicy przenieśli nieprzytomnego mężczyznę do karetki i ruszyli w kierunku szpitala w Gryficach. Niestety w czasie transportu pacjent przebudził się i zaczął zachowywać się agresywnie względem członków zespołu. W końcu niespodziewanie rzucił się na jednego z ratowników i zaczął go dusić.

Kierowca widząc, co się dzieje, natychmiast zatrzymał karetkę, aby pomóc swojemu koledze. Po interwencji drugiego ratownika udało się obezwładnić mężczyznę, jednak zdążył on już zadać kilka ran. Jak podaje portal superportal24.pl, ratownik doznał urazu kręgosłupa, obręczy barkowej, rąk oraz nóg.

- Podczas transportu ubliżał ratownikom, a w pewnym momencie rzucił się na jednego z nich. Kopał i zaczął dusić - mówiła.

Ratownik przebywa aktualnie w szpitalu, gdzie powoli dochodzi do siebie. Nie wiadomo, jak rozległe i poważne są jego obrażenia. Mamy nadzieję, że szybko będzie mógł opuścić szpitalne mury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekło zdjęcie ślubne Anny i Bronisława Komorowskich. Uroda młodej Anny zwala z nóg
  2. Fakt, o którym rząd milczy, w kontekście wzrostu emerytur. Najubożsi emeryci zostaną najbardziej pokrzywdzeni
  3. Toksyczne bombki choinkowe. Producenci ukrywają prawdę
  4. Dieta, na której schudniemy 9 kilogramów w tydzień. Eksperci komentują
  5. Od maja leży w śpiączce. "Tak się dzieje, gdy nie uciekasz od oprawcy"
  6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

Następny artykuł