Alert RCB
.
Autor Natalia Niewczas - 16 Października 2020

Tysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmiany

Pilna wiadomość RCB dotarła do setek tysięcy Polaków. RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, informuje o dużych zmianach, które wejdą w życie już niebawem. Na nadchodzący czas warto odpowiednio się przygotować.

Komunikat RCB dotarł do odbiorców w piątek 16 października, jednostka przypomina o zapowiadanych przez rząd zmianach. Już jutro w całym kraju pojawią się nowe zasady bezpieczeństwa, w tym pewne dodatkowe ograniczenia. Podejmowane przez rząd działania mają wpłynąć na zahamowanie rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce.

Przedmiot, na którym wirus może utrzymywać się nawet miesiąc. Każdy z nas go maPrzedmiot, na którym wirus może utrzymywać się nawet miesiąc. Każdy z nas go maCzytaj dalej

Alert RCB przypomina: od soboty nowe restrykcje

Alert RCB otrzymali dziś wszyscy obywatele naszego kraju, z treścią komunikatu można zapoznać się również na oficjalnej stronie internetowej RCB. Przypomnienie o stosowaniu osłon twarzy na swoich urządzeniach przeczytali dziś między innymi mieszkańcy stolicy, która zostanie włączona do umownej czerwonej strefy.

- Uwaga! Zasłoń usta i nos. Miasto Warszawa w czerwonej strefie epidemicznej. Od 17.10 nowe zasady - głosi wysłany przez RCB komunikat.


W przypadku mieszkańców strefy żółtej RCB przypominało natomiast o zasłonięciu nosa i ust w przestrzeni publicznej, zasady obowiązujące w poszczególnych strefach będą się bowiem od siebie różniły. Warto przypomnieć, że obecnie żaden z regionów naszego kraju nie znajduje się w strefie zielonej, gdzie dobowy przyrost zakażeń uważa się za najmniej alarmujący.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.Na orbicie Ziemi o mało nie doszło do kosmicznej katastrofy. Naukowcy alarmują
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko

Kościół oficjalnie potwierdził. Arcybiskup Stanisław Gądecki został zarażonyKościół oficjalnie potwierdził. Arcybiskup Stanisław Gądecki został zarażonyCzytaj dalej

Nowe zmiany, o których przypomina RCB, będą dotyczyły przede wszystkim nakazu zakrywania nosa i ust. Podczas gdy w strefie czerwonej noszenie maseczki będzie obowiązywać we wszystkich miejscach publicznych (w tym na ulicy), mieszkańcy strefy żółtej będą musieli zakrywać twarz między innymi w środkach publicznego transportu czy obiektach handlowych. Zapowiadany jest także powrót do edukacji zdalnej oraz zakaz organizowania wesel i innych przyjęć okolicznościowych w strefie czerwonej. W obu strefach nastąpi natomiast zawieszenie działalności dyskotek i klubów nocnych.

Szczegółowe informacje dotyczące nadchodzących zmian, o czym w komunikacie przypomina również RCB, znajdują się na stronie internetowej gov.pl. Serwis opublikował dokładną listę powiatów objętych strefą czerwoną i żółtą, a także wykaz różnic w regionalnych obostrzeniach.

Nowy objaw koronawirusa. Choć pojawia się rzadko, może prowadzić do trwałych powikłańNowy objaw koronawirusa. Choć pojawia się rzadko, może prowadzić do trwałych powikłańCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne ostrzeżenie sanepidu. W popularnej sieci sklepów zakażone produkty. Życie Polaków i turystów zagrożone
  2. Godziny otwarcia wszędzie będą dłuższe? Nowe restrykcje zmuszają do podejmowania konkretnych kroków
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Oszałamiający występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Jurorzy zauroczeni wcieleniem faworyta programu

Następny artykuł