RCB alarmuje
pacjenci.pl
Autor Natalia Niewczas - 19 Sierpnia 2020

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed dzisiejszym wieczorem. Ogromne niebezpieczeństwo dla tysięcy Polaków

RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, już od jakiegoś czasu ostrzega mieszkańców kraju przez meteorologicznymi zagrożeniami za pomocą wiadomości SMS. Jednostka znów uczula - Polacy powinni dobrze przygotować się na pogodowe rewolucje. Będzie lać i grzmieć.

RCB apeluje do Polaków o ostrożność. Na wieczór 19 sierpnia synoptycy zapowiadają gwałtowne burze i ulewy, w niektórych regionach kraju możliwe będą także podtopienia. Ostrzeżenia dotyczą w szczególności dwóch województw, mieszkańcy muszą mieć się na baczności.

Łukasz Szumowski zdradził czarny scenariusz, ostrzega Polaków. Będzie nawet 1000 przypadków zachorowań dziennie?Łukasz Szumowski zdradził czarny scenariusz, ostrzega Polaków. Będzie nawet 1000 przypadków zachorowań dziennie?Czytaj dalej


RCB alarmuje: silne załamanie pogody w trzech województwach

RCB powiadomiło mieszkańców województwa małopolskiego, śląskiego i podlaskiego o nadchodzących zagrożeniach meteorologicznych. Na niebezpieczeństwa spowodowane kapryśną pogodą szczególnie narażone są powiaty: limanowski, myślenicki, nowotarski, oświęcimski, suski, tatrzański, wadowicki (województwo małopolskie) oraz bielski, Bielsko Biała, cieszyński (alert 3. stopnia)), Jastrzębie Zdrój, pszczyński i żywiecki (województwo śląskie). W wyżej wymienionych regionach obowiązują alerty 2. stopnia.

Alerty 2. stopnia zostały wydane także dla powiatów białostockiego, hajnowskiego, bielskiego, wysokomazowieckiego. Obowiązują do godziny 23:00 dzisiejszego dnia. Województwa małopolskie, śląskie i podlaskie to nie jedyne tereny, gdzie wystąpią dziś silne burze z gradem. Opady pojawią się też w północnej części województwa podlaskiego, lubuskiego, wschodniej części wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego i podkarpackiego.

Komunikat pojawił się również na oficjalnej stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Jednostka przypomina, by w trakcie burzy zadbać o bezpieczne schronienie i odpowiednio przygotować się na podtopienia. Równie ważne jest, co podkreśla opublikowane przez RDB ostrzeżenie, stosowanie się do wszystkich poleceń służb, które będą brać udział w interwencjach.

Z powodu nadchodzącej burzy mieszkańcom wyżej wymienionych regionów zaleca się między innymi dokładne zamknięcie drzwi i okien i usunięcie z podwórek wszystkich przedmiotów, które mogą zostać porwane przez wiatr. Jeżeli znalezienie bezpiecznego schronienia wewnątrz budynku okaże się niemożliwe, należy bezwzględnie unikać przebywania pod drzewami i na otwartej przestrzeni.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska wprowadza nowe zasady walki z koronawirusem. Wchodzą w życie już od września
2. Rząd wprowadza nowy program. Nawet 75 proc. dopłaty do czynszu, też możesz się załapać

Jak wyjaśnia RCB, w przypadku zagrożenia podtopieniami należy podjąć stosowne przygotowania i przede wszystkim na bieżąco śledzić komunikaty podawane przez radio bądź telewizję. Zaleca się ulokowanie wartościowych przedmiotów na górnych kondygnacjach budynku i naładowanie telefonu komórkowego. Dodatkowo warto zadbać o uprzednie przygotowanie worków z piaskiem i dokładne zabezpieczenie budynku. W przypadku zaobserwowania niebezpiecznego zdarzenia należy niezwłocznie poinformować straż pożarną (numer alarmowy 998 lub 112).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda w spocie wyborczym prezydenta USA. Filmik bije rekordy popularności
  2. Obiad w 15 minut? Przedstawiamy ekspresowe przepisy na przepyszne dania, które wykona każdy
  3. Objawy niewydolności serca. Nie wolno ich lekceważyć
  4. 25-latka cierpiała na ból migdałków, lekarze wyciągnęli z jej gardła coś zaskakującego. Miała kłopoty przez zjedzenie popularnego dania
  5. Kobiety w ramach eksperymentu piły codziennie sok pomidorowy przez 2 miesiące. Efekty zaskoczyły nawet naukowców
  6. Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł