RCB upały
własne
Autor Klaudia Bochenek - 21 Sierpnia 2020

Pilny komunikat RCB. Zacznie się już dziś

Komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa pojawił się wczoraj na oficjalnym koncie na Twitterze. Muszą uważać na siebie wszyscy, szczególnie narażeni są seniorzy oraz dzieci. Wydano specjalne zalecenia aby uniknąć tragedii.

RCB poinformowało o fatalnej sytuacji w Polsce w najbliższych dniach. W piątek i w sobotę będzie najgorzej, wiele osób może trafić do szpitali, jeśli nie ustosunkuje się do zaleceń. Nie warto igrać z zagrożeniem.

Przez jeden kosmetyk o mało nie oślepła. Używają go miliony PolekPrzez jeden kosmetyk o mało nie oślepła. Używają go miliony PolekCzytaj dalej

RCB alarmuje: zagrożenie obejmuje miliony osób, narażeni głównie seniorzy

- Uwaga! Przed nami kolejne upalne dni niemal w całej Polsce. Temperatura będzie przekraczać 30°C. Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa: unikaj wysiłku fizycznego, nie zostawiaj dzieci i zwierząt w aucie, stosuj kremy z filtrem UV, noś lekką i przewiewną odzież - czytamy w oficjalnym komunikacie RCB opublikowanym na Twitterze.

Rzeczywiście, sytuacja będzie fatalna. W piątek temperatury poszybują powyżej 30 kresek powyżej zera. W zachodniej Polsce oraz w centrum kraju będzie najgoręcej - meteorolodzy prognozują, że w zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim będą wynosić 33°C. Reszta kraju będzie zmagać się z 29-31°C. Równie gorąco może być również w cieniu.

W sobotę upały powędrują na wschód: powyżej 30°C odnotują termometry w łódzkim, mazowieckim, świętokrzyskim, śląskim i małopolskim. Na zachodzie kraju wystąpią deszcz o raz lokalnie burze, temperatura spadnie do 25°C.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus w akademiku. Studenci mieli kontakt z setkami osób
2. Trik niby wszyscy znamy, a i tak dajemy się nabrać. W efekcie wydajemy jeszcze więcej

W związku z nagłą falą upałów istnieje zagrożenie udaru. Stąd zalecenia RCB - należy zadbać o nakrycie głowy, krem z filtrem, odpowiednie nawodnienie (min. 1,5 l wody dziennie). Seniorzy nie powinni wychodzić z domów, jedynie w pilnych przypadkach. Mieszkanie lepiej wietrzyć wcześnie rano lub popołudniu, a podczas dnia czas spędzać przy zasłoniętych zasłonach.

Udar słoneczny objawia się zawrotami głowy, nudnościami, wymiotami, spadkiem ciśnienia, podwyższoną temperaturą ciała, majaczeniami oraz omdleniem. Podejrzewając u kogoś udar należy zadzwonić na pogotowie, ułożyć tę osobę w pozycji półleżącej w przewiewnym, zacienionym miejscu, podać wodę oraz w miarę możliwości zastosować chłodne okłady (nie można stosować lodu, grozi szokiem termicznym).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła decyzja Mateusza Morawieckiego. Premier zdobył się na piękny gest
  2. Jacek Kurski posunął się do strasznego czynu. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Niektóre znamiona na skórze mogą przekształcić się w nowotwór. Jak je rozpoznać?
  5. Chcesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka? Włącz je do swojej diety
  6. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł