Rażące braki w szpitalach. W kolejnym regionie Polski szybko kurczy się liczba dostępnych respiratorów

respirator województwo mazowieckie
unsplash.com/ Daan Stevens
Autor Natalia Niewczas28.10.2020

W obliczu walki z epidemią wirusa SARS-CoV-2 każdy respirator jest na wagę złota. Właśnie ten medyczny sprzęt ratuje bowiem pacjentów z ciężkim przebiegiem infekcji. Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju stale się pogarsza - oznacza to jednocześnie, że respiratorów zaczyna brakować.

Dla niektórych “covidowych” (i nie tylko) pacjentów respirator stanowi jedyną szansę na powrót do zdrowia. Tym bardziej niepokojące są doniesienia spływające do mediów - w kolejnym regionie Polski ilość dostępnych respiratorów błyskawicznie się kurczy. Sytuacja jest poważna.

Kinga Duda przerywa milczenie. Córka prezydenta zabrała głos w sprawie nowego prawa aborcyjnegoKinga Duda przerywa milczenie. Córka prezydenta zabrała głos w sprawie nowego prawa aborcyjnegoCzytaj dalej

W czasach epidemii respirator to postawa, w szpitalach brakuje jednak niezbędnego sprzętu

Zaledwie wczoraj przekazywaliśmy niepokojące doniesienia mediów o tym, że w województwie małopolskim dostępnych respiratorów praktycznie już nie ma. W podobnie dramatycznej sytuacji znalazł się kolejny region Polski.

Jak podaje portal rmf24.pl, z dramatycznym brakiem respiratorów borykają się szpitale na Mazowszu. We wszystkich placówkach medycznych przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 zostało zaledwie 12 wolnych urządzeń, o czym informują służby wojewody.

W województwie mazowieckim już od pewnego czasu odnotowuje się średnio ok. 2 tys. przypadków zakażenia koronawirusem dziennie. W obliczu takiej skali nowych zachorowań liczba pozostałych respiratorów może budzić niepokój.

Służby wojewody podają, że już wczoraj wojewoda wydał w tej sprawie 3 ważne decyzje. Wszystkie dotyczą przekształcenia kolejnych oddziałów w te przyjmujące pacjentów z koronawirusem - ich niezbędnym wyposażeniem powinny być respiratory.

Na ten moment wciąż nie wiadomo, ile powstanie miejsc, które zapewnią pacjentom dostęp do respiratorów. Nieznany jest także termin ich oddania do użytku.

Dzisiaj grzeje: 1.9 osób nie żyje. Wszyscy zjedli identyczny mrożony posiłek, dramatyczne informacje zza granicy
2.Ile kosztuje nas Kinga Duda? Kancelaria Prezydenta wydała oświadczenie
3. Nie jest dobrze. Część Polski, w której zostało zaledwie kilka respiratorów

Nieoficjalne: Polaków może czekać kolejny lockdown. Decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawemNieoficjalne: Polaków może czekać kolejny lockdown. Decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawemCzytaj dalej

Zachorowań na COVID-19 stale przybywa, w związku z czym dodatkowe respiratory mogą okazać się absolutnie konieczne. W środę 28 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2644 nowych zakażeniach koronawirusem w województwie mazowieckim.

Tego samego dnia na Mazowszu z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 35 pacjentów. Od początku epidemii w Polsce w tym regionie zmarło 649 chorych na COVID-19 osób.

Dzień 28 października okazał się rekordowy. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 18820 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Padł kolejny niechlubny rekordNajnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Padł kolejny niechlubny rekordCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZUS wstrzymał bardzo ważną usługę. Terminu jej wznowienia zakład niestety nie podał
  2. Astronomowie są pod wrażeniem. Znaleziono planetę bardzo podobną do Ziemi, jest jednak pewien haczyk
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Czarny scenariusz Krzysztofa Jackowskiego zaczął się spełniać. Jasnowidz miał nową, dramatyczną wizję dla Polaków i podróżnych
  7. Szokujące ustalenia w sprawie potrącenia protestujących. Kierowca BMW to funkcjonariusz ABW

Następny artykuł