RMF FM: W pracy jednak bez maseczki? Rząd szykuje kolejną zmianę rozporządzenia

RMF FM: maseczki w pracy
unsplash engin akyurt
Autor Klaudia Gaicka01.12.2020

Stacja RMF FM poinformowała o planowanych zmianach dotyczących obostrzenia. Dziennikarze ustalili, że będziemy mieć do czynienia z kolejnymi zmianami dotyczącymi obowiązku noszenia maseczek na terenie miejsca pracy. Możemy spodziewać się złagodzenia nakazu.

Dziennikarze RMF FM ustalili, że będziemy mieć do czynienia z kolejnymi zmianami dotyczącymi obowiązku noszenia maseczek na terenie miejsca pracy. Kilka dni temu wspominaliśmy o zaskakującym obostrzeniu, które weszło w życie 28 listopada.

Stacja RMF FM poinformowała o planowanych zmianach dotyczących obostrzenia

Nowe raportowanie statystyk zakażeń koronawirusem? NFZ wydał zarządzenieNowe raportowanie statystyk zakażeń koronawirusem? NFZ wydał zarządzenieCzytaj dalej

Od tej daty pracownicy mieli obowiązek zasłaniania ust i nosa w każdym pomieszczeniu pracowniczym, w którym przebywa więcej niż jedna osoba.

W związku z tymi ustaleniami maseczki miały obowiązywać nie tylko w przestrzeniach biurowych oraz zakładów pracy, lecz także w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym.

Teraz nadeszły kolejne zmiany. Reporter RMF FM Krzysztof Berenda ustalił, że rządzący chcą wprowadzić nową zasadę. Maseczki, owszem pozostaną obowiązkowe w miejscu pracy, ale ten obowiązek będzie mógł znieść nasz przełożony.

Nowe ustalenia pojawiły się z powodu tego, że zarządzający niektórymi firmami mieli ogromne problemy z egzekwowaniem obowiązku. Wielu pracowników nie chciało nosić maseczek w biurze, a prawo było niestety po ich stronie.

W związku z tymi kuriozalnymi sytuacjami rząd postanowił wyjść naprzeciw pracownikom i nieco złagodzić obowiązujący nakaz.

Przypominamy, od soboty zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe: w środkach publicznego transportu zbiorowego: autobusie, tramwaju, pociągu, samolocie, w samochodzie, jeśli jedzie z Tobą osoba, z którą nie mieszkasz, w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej np. na poczcie, w urzędzie, w obiektach handlowych lub usługowych, np. w sklepach, galeriach handlowych, aptekach, na targu, w kinie, teatrze, w przychodni, salonie kosmetycznym czy salonie masażu, w kościele, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu, w przestrzeni publicznej, w tym także na wolnym powietrzu, na ulicy, na spacerze, na uczelni.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Właściwości zdrowotne mandarynek. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich świątWłaściwości zdrowotne mandarynek. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich świątCzytaj dalej

Pomimo tego, że niektóre miejsca zwolnione są z zasad ustalonych w paragrafie 25 rozporządzenia z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zalecamy, aby mimo to nosić maseczki, ponieważ ich działanie udowodnione jest wieloma badaniami.

Lekarze w całej Europie rozkładają ręce. Ostatnia deska ratunku dla małego FraniaLekarze w całej Europie rozkładają ręce. Ostatnia deska ratunku dla małego FraniaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł