Robert Lewandowski prodi fanów o pomoc dla małęgo patryka
fot. wikimedia.org/Uwe Bassenhoff
Autor Karol Zaborowski - 13 Stycznia 2020

Robert Lewandowski prosi swoich fanów o pomoc. Mały Patryk walczy ze śmiertelną chorobą

Robert Lewandowski jest bez wątpienia najpopularniejszym zawodnikiem w polskiej reprezentacji. Teraz piłkarz zachęca swoich fanów do pomagania innym. Wraz ze swoją żoną wsparli małego Patryka w walce z chorobą.

Robert Lewandowski skupia wokół siebie tysiące fanów, którzy oglądają nie tylko jego mecze w barwach naszej reprezentacji. Piłkarz postanowił wykorzystać to, że może dotrzeć do tak dużej grupy ludzi w szczytnym celu. Wraz z małżonką wspierają małego Patryka Radwańskiego, który zmaga się ze śmiertelną chorobą.

Patryk podczas porodu dostał 10 punktów w skali Apgar, co oznacza, że lekarze w tamtym momencie bardzo dobrze ocenili jego stan zdrowia. Niestety bardzo szybko okazało się, że z malcem nie nie jest najlepiej. Zaledwie po 3 tygodniach pojawiła się u niego żółtaczka. Niestety był to dopiero początek jego problemów.

Usiadła z 2-latkiem przy otwartym zamrażalniku. Błyskawiczna reakcja uratowała malcaUsiadła z 2-latkiem przy otwartym zamrażalniku. Błyskawiczna reakcja uratowała malcaCzytaj dalej

Robert Lewandowski prosi o pomoc dla Patryka

Patryk stawał się coraz słabszy, a lekarze twierdzili, że jest to wywołane infekcją i już niedługo wszystko wróci do normy, tak się jednak nie stało. Zaniepokojeni stanem zdrowia swojego syna, rodzice Patryka postanowili zabrać go do neurologa, który stwierdził, że malec może cierpieć na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni.

Niestety przypuszczenia lekarza potwierdziły badania i w tym momencie rozpoczął się wyścig z czasem o życie 9-miesięcznego chłopca. Patryk musi przejść niezwykle drogą terapię genową, ponieważ tylko ona daje mu szansę na życie. Malec przyjął już 5 dawek leku na SMA, który jest dostępny w Polsce, ale niestety nie przyniosły one rezultatów. Wszystko dlatego, że lek trzeba podać jeszcze przed pojawieniem się objawów, jednak bardzo rzadko robi się badania przesiewowe pod kątem SMA.

- Gdyby rząd wprowadził refundację badań przesiewowych dla kobiet w ciąży, to tych zbiórek by nie było. SMA to jedna z tych chorób, której objawy można zatrzymać, ale co z tego… Jest lek - nie ma badań - mówi mama Patryka w rozmowie z portalem wp.pl.

Terapia genowa w USA to kosztuje 9 milionów złotych, dlatego też rodzice Patryka rozpoczęli specjalne zbiórki internetowe, aby móc zebrać tę astronomiczną kwotę. W pomoc małemu wojownikowi włączył się Robert Lewandowski wraz ze swoją małżonką. Poprzez swoje media społecznościowe proszą fanów, aby wspomogli Patryka.

- Słuchajcie. Patryczek z chorobą genetyczną potrzebuje leku. Trwa walka z czasem, chłopiec czuje się coraz gorzej, dlatego dołączajcie do pomocy. Potrzeba wsparcia każdego z was. Trzymajmy za niego mocno kciuki. Pomagajmy - mówi Robert Lewandowski.

Każda złotówka jest na wagę złota, ponieważ lek trzeba podać przed 2 rokiem życia dziecka, a im wcześniej się to zrobi, tym efekty leczenia są lepsze. Patrykowi można pomóc poprzez wpłatę na jego zbiórkę, którą znajdziemy TUTAJ, a także udostępnienie całej akcji, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o jego walce. W ten sposób jego szanse na zdrowie i życie znacząco rosną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż znęcał się nad uwielbianą piosenkarką psychicznie i fizycznie. Groził, że obetnie jej palec
  2. Julia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwa
  3. Ze wzdęciami zmaga się prawie połowa Polaków. Warto wiedzieć, jak im zapobiegać
  4. Objawy raka gardła. Łatwo je pomylić ze zwykłym przeziębieniem
  5. Koktajl, który oczyszcza jelita. Najlepiej pić go przed snem
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł