Robert_Lewandowski: kontuzjowany
Facebook_Robert_Lewandowski
Autor Damian Witoń - 27 Lutego 2020

Robert Lewandowski w gipsie. Piłkarza czeka kilka tygodni przerwy

Robert Lewandowski doznał kontuzji kolana. Uraz powstał u niego podczas meczu Bayernu Monachium z Chelsea Londyn, rozgrywanego w ramach Ligi Mistrzów. Niestety napastnik będzie musiał w najbliższym czasie zawiesić buty na kołek, ponieważ przewidywany czas jego rekonwalescencji wynosi co najmniej kilka tygodni.

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz niekwestionowana gwiazda Bayernu Monachium podczas ostatniego meczu swojego klubu, rozgrywanego w ramach Ligi Mistrzów przeciwko Chelsea Londyn doznał kontuzji, która niestety na jakiś czas wyłączy go z gry. Jest to bardzo smutna wiadomość dla kibiców, którym dostarczał on ostatnio wiele radości, prezentując na boisku najwyższy, światowy poziom.

Oficjalna informacja wydana przez GIF. Lek wycofany z rynku z powodu wady jakościowejOficjalna informacja wydana przez GIF. Lek wycofany z rynku z powodu wady jakościowejCzytaj dalej

Robert Lewandowski kontuzjowany

Wtorkowy mecz Ligi Mistrzów z Chelsea miał wymarzony przebieg dla kapitana naszej reprezentacji oraz jego bawarskiego klubu. Bayern pokonał swojego przeciwnika 3 do 0, a Lewandowski strzelił jedną bramkę, a także asystował przy dwóch pozostałych. Niestety po spotkaniu okazało się, że Lewandowski okupił ten wspaniały wynik kontuzją. Badanie przeprowadzone na napastniku w środę, w asyście słynnego specjalisty, doktora Hansa-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta wykazało, że doszło u niego do pęknięcia krawędzi lewej goleni. Uraz kolana wymaga założenia gipsu na okres około 10 dni. Na tym jednak się nie zakończy, ponieważ później konieczna będzie rehabilitacja.

Jak podaje portal popularne.pl, Roberta Lewandowskiego czekają co najmniej cztery tygodnie przerwy od grania w piłkę. Niestety oznacza to, że prawdopodobnie zabraknie go w trakcie meczów reprezentacji Polski, które zaplanowane są na końcówkę marca. Wtedy nasi piłkarze mają zmierzyć się w ramach spotkań towarzyskich, przygotowujących do Euro 2020 z Finlandią i Ukrainą.

Dzisiaj grzeje: 1. Krwawienie z nosa jest powszechną dolegliwością, która często jest bagatelizowana. Może być jednak objawem poważnych chorób

2. Niedługo po śmierci Antek Królikowski pokazał zdjęcie ojca. Ciężko opanować łzy

Kontuzja Roberta jest również bardzo smutną wiadomością dla kibiców Bayernu Monachium. Jest on kluczową postacią bawarskiej drużyny w tym sezonie. Prowadzi w klasyfikacji strzelców ligi niemieckiej, w której strzelił w obecnym sezonie już 25 bramek, czyli o 4 więcej, niż zajmujący na niej drugą pozycję napastnik RB Leipzig Timo Werner. Dla nas najważniejsze jest jednak, że kontuzja nie powinna zagrozić występowi Lewandowskiego na najbliższych mistrzostwach Europy. Trudno bowiem wyobrazić sobie naszą reprezentację bez jej kapitana.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Makłowicz jest zdruzgotany. Nagle nadeszła smutna wiadomość
  2. Nie żyje gwiazdor „Klanu” i mąż znanej aktorki. Pogrążona w żałobie żona poinformowała o śmierci
  3. Ciężka choroba bakteryjna, która nieleczona może prowadzić do niebezpiecznych powikłań. Lepiej jej nie lekceważyć
  4. Mięso skażone niebezpieczną bakterią. Lepiej natychmiast się go pozbądź
  5. Babciny sposób na przeziębienie. Pomaga też oczyścić naczynia krwionośne
  6. Podatek od mięsa wymusi wegetarianizm? 15 zł więcej za 1 kg najtańszej wieprzowiny

Następny artykuł