Robert Makłowicz nagrał filmik, o którym szybko stało się głośno. Tym razem nie chodzi jednak o kulinaria, a szczepionkę [WIDEO]

Robert Makłowicz
https://www.facebook.com/watch/?v=683612728985399
Autor Klaudia Gaicka04.01.2021

Znany podróżnik i kucharz Robert Makłowicz przekonuje do szczepień. Inni również przyłączają się do akcji, którą zainicjowały Śląska Izba Lekarska i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Znany gospodarz popularnego programu kulinarnego Robert Makłowicz stał się kolejną twarzą kampanii, mającej na celu zachęcenie ludzi do szczepień na koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak podaje portal Interia.pl, akcję zainicjowały Śląska Izba Lekarska i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Podczas jej trwania ambasadorzy kampanii występują, w krótkich filmach, w których rozwiewają wątpliwości na temat szczepionki.

Znany podróżnik i kucharz Robert Makłowicz przekonuje do szczepień. Inni również przyłączają się do akcji

W niedzielę filmik opublikował uwielbiany przez Polaków Robert Makłowicz. Celebryta wyjaśnia potencjalne niebezpieczeństwo szczepienia i deklaruje, że sam także planuje się zaszczepić.

- Czy szczepionka na COVID albo też jakakolwiek inna może być niebezpieczna? No może, tak samo, jak znieczulenie u dentysty albo też wycięcie tzw. ślepej kiszki. Czy w związku z tym nie chodzimy do dentysty, nie usuwamy zębów w znieczuleniu, nie wycinamy sobie wyrostka robaczkowego? - pytał w najnowszym spocie podróżnik.

Szczepionka jest jedyną tak skuteczną bronią przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Od początku roku 2020, kiedy to pandemia dopiero kiełkowała, w naszym kraju na COVID-19 zachorowało aż 1,31 mln osób.

Spośród nich 1,06 mln pacjentów udało się wyzdrowieć, jednak dla 29 058 naszych rodaków spotkanie z pandemicznym patogenem okazało się śmiertelne.

- Nasz przekaz kierujemy do tych, którzy z różnych powodów wahają się. Najwięcej wątpiących jest wśród młodych ludzi. Decyzja o zaszczepieniu się będzie najlepszym prezentem na 2021 rok dla ich najbliższych: rodziców, dziadków, ale także dla nich samych - przekonują śląscy lekarze.

Wśród wspierających kampanię jest także znany dziennikarz Marek Czyż. Podkreśla, jak ważne jest zaufanie odpowiednim osobom, które mają adekwatną wiedzę.

- Jeśli ktoś z państwa ufa pani Steni z warzywniaka albo panu Andrzejowi, który ma taksówkę - proszę bardzo, wasz wybór. Ja ufam zawodowcom, bo wiem, że chcą mi uratować życie - powiedział dziennikarz.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł