Robin Williams zmarł wskutek poważnej choroby
East News/Celebrities attend the world premiere of 'Night At The Museum 2' in Washington DC at the Smithsonian's Air and Space Museum. Pictured: Robin Williams Ref: SPL99772 140509 Picture by: Gene Young/Splash News World Rights
Autor Barbara Bujar - 11 Września 2020

Choroba Robina Williamsa została zdiagnozowana dopiero po śmierci. Każdy powinien znać jej zwodnicze objawy

Robin William, hollywoodzki aktor, komik i zdobywca Oscara, który swoim talentem ujął widzów na całym świecie. Kiedy media obiegła wiadomość o jego samobójczej śmierci, wszyscy byli wstrząśnięci. Do dziś nie każdy wie, że do tragicznego czynu mężczyznę pchnęła poważna choroba. O jej szczegółach rodzina dowiedziała się dopiero po jego śmierci. Objawów schorzenia nie należy lekceważyć.

Robin Williams był niezwykle barwną postacią, a fani do dziś oglądają produkcje z jego udziałem. Na koncie aktora znalazło się wiele filmów, takich jak "Jumanji", "Noc w muzeum", czy "Licencja na miłość". Większość to oczywiście komedie, z których słynęła jego kariera. Dzięki nim aktor zyskał ogólnoświatową popularność i miliony fanów. To, co stało się 11 sierpnia 2014 roku w Kaliforni, wprawiło ich w osłupienie. Samobójstwo Williamsa było następstwem poważnej choroby.

Afera mięsna w Biedronce. Para natychmiast zgłosiła sprawę, gdy odkryła, co znajduje się w opakowaniuRozchwytywany, cenny produkt z Biedronki. Ruszył nawet czarny rynek, ludzie robią wszystko, żeby go dostaćCzytaj dalej

Choroba, z którą zmagał się Robin Williams. Diagnoza zapadła dopiero po śmierci aktora

Robin Williams w ostatnich latach swojego życia zmagał się z odmianą demencji, która powodowała u niego stany depresyjne i wiele innych zaburzeń. Niestety, ze względu na podobieństwo wczesnych objawów rodzaj choroby, z którym przyszło zmierzyć się popularnemu aktorowi, bardzo często mylony jest ze znanym Alzheimerem lub Parkinsonem. Otępienie z ciałami Lewy’ego to jednak coś zupełnie innego. Jak informuje Wprost, wiadomość o nieścisłościach w diagnozie pojawiła się w filmie dokumentalnym "Robin's Wish", który przedstawia historię ostatnich dni z życia Williamsa. O powadze choroby wspomniał także prof. James Galvin z Miller School of Medicine na Uniwersytecie w Miami.

- To może być najczęstsza choroba, o której nigdy nie słyszałeś - powiedział.

Otępienie z ciałami Lewy’ego to zaburzenie procesów psychicznych, które dotyka około 1,4 miliona Amerykanów. Według Stowarzyszenia Demencji Lewy'ego jest drugą najczęściej występująca postacią demencji. Częściej diagnozuje się jedynie Alzheimera. Mimo to rozpoznanie symptomów bywa w jej przypadku bardzo trudne. U Roberta Williamsa schorzenie rozpoznano dopiero po jego śmierci.

- Mój mąż nieświadomie walczył ze śmiertelną chorobą (...) Prawie każdy obszar jego mózgu był atakowany. Doświadczył kompletnego rozpadu - (...) - powiedziała żona aktora, Susan Williams, w zwiastunie filmu.

Jak ustalił serwis, w przypadku otępienia z ciałami Lewy’ego u chorego stwierdza się nie tylko zaburzenia procesów psychicznych, które charakteryzują się zaburzeniami pamięci, ale także zmiany osobowości. Dodatkowo objawom towarzyszą zachwiania rozumowania, za które odpowiada choroba albo uraz mózgu. Za rozwój choroby odpowiedzialne jest natomiast nagromadzenie się białka nazywanego alfa-synukleiną, które odkłada się komórkach i niektórych obszarach mózgu.

Dzisiaj grzeje: 1. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
2.Nowy podatek wciąż z problemami. Wątpliwości nie milkną, płacą grube pieniądze, a i tak nie są pewni czy prawidłowo

Oprócz zaburzeń pamięci, osobowości i rozumowania do typowych objawów otępień z ciałami Lewy’ego zalicza się problemy z poruszaniem się, halucynacje wzrokowe problemy z prawidłowym snem oraz wahania nastroju. W przypadku Robina Williamsa lekarze stwierdzili, że dokładnie tak występujące symptomy świadczą o chorobie Parkinsona. Niestety, było to błędne, a prawidłowa diagnoza padła dopiero po sekcji zwłok aktora.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Wiesław Borowik
  2. Polsat przekazał dramatyczne wiadomości. Łodzie zaczęły tonąć, rozbijały się o skały. Wiadomości z zagranicy wprawiają w osłupienie
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Idealna surówka dla oszczędnych, nic się nie marnuje w naszej kuchni. Zrobisz ją z pozostałości po zupie

Następny artykuł