rodzice_tradycja_tragedia
pixabay_geudki
Autor Damian Witoń - 2 Lutego 2020

Na życzenie rodziców lekarz okaleczył 12-latkę. Bulwersująca tradycja doprowadziła do tragedii

Rodzice 12-latki oddali ją w ręce lekarza w celu wykonania pewnego zabiegu, który jest tradycją w ich kraju. W wyniku jego powikłań dziewczynka zmarła.

Rodzice starają się często, aby dzieci były wierne kultywowanym przez nich tradycjom, jednak nie każdy obyczaj jest wart podtrzymywania go. Niektóre z nich mogą być nawet bardzo niebezpieczne, co pokazuje przypadek pewnej 12-letniej dziewczynki, której historia mrozi krew w żyłach.

Objawy udaru mózgu. Każdy z nas powinien je znaćObjawy udaru mózgu. Każdy z nas powinien je znaćCzytaj dalej

Rodzice zlecili lekarzowi okaleczenie swojej córki w imię tradycji

Pomimo że obrzezanie kobiet uznawane jest w Egipcie oficjalnie za przestępstwo, to jednak ten zwyczaj nadal jest popularny w niektórych kręgach kulturowych. Być może jest to spowodowane faktem, iż ta tradycja ma swoje korzenie jeszcze w zamierzchłej historii i ciężko będzie ją szybko wyplenić. Obrzezanie polega na usunięciu zewnętrznych narządów płciowych, co według wierzeń pozytywnie wpływa na zdrowie i stanowi kontrolę seksualności kobiet.

Niestety zdarza się, że dziewczynki poddawane tej makabrycznej procedurze wykrwawiają się na śmierć. Nie inaczej było podczas obrzezania 12-latki w południowym Egipcie, które miało miejsce w tym tygodniu. Rodzice zabrali córkę do lekarza, aby ten przeprowadził zabieg. Niestety w wyniku powikłań doszło do krwotoku i dziecko zmarło.

Sprawa wyszła na jaw i zajęła się nią prokuratura. Rodzice dziewczynki oraz lekarz, który przeprowadził zabieg, zostali aresztowani. Pomimo usilnych starań rządu Egiptu obrzezanie jest w tym kraju nadal często spotykane. Jak podaje portal popularne.pl, według ankiety zorganizowanej przez władze państwowe tego kraju, aż 87 procent wszystkich egipskich kobiet w wieku od 15 do 49 lat zostało obrzezanych.

Kolejna tragedia wywołana przez trudną do zrozumienia dla wielu tradycję nie spowoduje raczej, że zostanie ona porzucona. Istnieją opinie, że prawo egipskie jest zbyt mało surowe w tej kwestii i celowo posiada pewne luki, do których powstania przyczyniły się środowiska konserwatywne. Głownie chodzi tutaj o zapis mówiący, że kodeks karny Egiptu za przestępstwo uznaje jedynie obrzezanie, które nie ma uzasadnienia medycznego. Na jego temat wypowiedziała się Redy el-Danbouki, prawniczka zajmująca się prawami człowieka.

- Ta klauzula otwiera drzwi zarówno rodzicom, jak i lekarzom, którzy twierdzą, że nie prowadzili obrzezania kobiet, lecz po prostu usuwali rzekomo dyskomfortowy wzrost skóry - stwierdziła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje aktorka znana z TVP i TVP. O śmierci kobiety poinformowała córka
  2. Tadeusz Rydzyk jest niewierzący? Padły przypuszczenia, które doprowadzą go do szału
  3. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Według niektórych jest najzdrowszym owocem na świecie. Wystarczy jeść raz dziennie
  5. Właściwości czystku. Zdecydowanie zbyt mało osób po niego sięga
  6. W sieci pojawiło się porażające zdjęcie Królikowskiego. Fani zamarli, byli przerażeni

Następny artykuł