rodzina oddała seniora
pixabay.com/sabinevanerp
Autor Natalia Niewczas - 23 Września 2020

Chcieli oddać dziadka do domu opieki. Dostali nauczkę, którą zapamiętają do końca życia

Rodzina była na utrzymaniu dorosłego mężczyzny. Jan ciężko pracował, by zapewnić bliskim byt. Atmosfera w domu stawała się jednak coraz trudniejsza do zniesienia. Źródłem problemów okazał się schorowany senior.

Rodzina wywierała na nim ogromną presję - Jan raz za razem wysłuchiwał narzekań żony na to, że obecność teścia przysparza jej dodatkowych obowiązków domowych. W końcu nie wytrzymał, postanowił oddać ojca do domu opieki. Nie spodziewał się, jak szybko przyjdzie mu pożałować swojej decyzji.

WHO zapowiedziało nową metodę walki z koronawirusem. Testy są już w ostatniej fazieWHO zapowiedziało nową metodę walki z koronawirusem. Testy są już w ostatniej fazieCzytaj dalej

Rodzina nalegała, by odesłać seniora do domu opieki

Ta rodzina była wyjątkowo niezadowolona z bliskiej obecności seniora. Żona Jana utrzymywała, że na jej barkach spoczywają dodatkowe obowiązki, bo w swoich działaniach zawsze musiała uwzględniać teścia i jego zdrowotne potrzeby. Schorowany staruszek wymagał leków i troski. Rodzina naciskała na Jana tak długo, aż ten wreszcie się ugiął. Nikt nie spodziewał się, że sprawy przybiorą tak niespodziewany obrót.

Według doniesień portalu webniusy.com Jan finalnie uznał, że umieszczenie ojca w domu opieki rzeczywiście może być właściwym rozwiązaniem. Liczył na pełen profesjonalizm personelu, co zapewniłoby seniorowi dobre warunki do życia i odpowiednią opiekę. Postanowił odwieźć ojca do placówki wraz z synem Kamilem. Pytanie, które padło z ust pociechy, zmieniło wszystko.

Staruszek nie protestował, pozwolił przywieźć się na miejsce. W drodze powrotnej, gdy Jan i Kamil zostali w samochodzie sami, chłopiec poprosił ojca o podanie dokładnego adresu domu opieki, który właśnie odwiedzili. Zaskoczony mężczyzna chciał poznać powód prośby.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegała smutna wiadomość. Nie żyje znana polska piosenkarka, jej przeboje nucił cały kraj
2.Rząd już potwierdził. Miliony Polaków nie dostaną więcej ważnego wsparcia finansowego
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

- Chcę znać adres, ponieważ pewnego dnia będziesz tak stary jak dziadek i muszę wiedzieć, dokąd cię zabrać - wytłumaczył Kamil.

Słowa Kamila wywarły na dorosłym ogromne wrażenie. Choć Jan początkowo złościł się na syna za taką odpowiedź, szybko uświadomił sobie, że dokładnie tak postąpił wobec własnego ojca. Mężczyzna naprawił błąd - już następnego dnia pozostawiony w domu opieki senior wrócił do rodziny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wracali z imprezy autostopem. Przy samym cmentarzu kierowca nagle wyjął nóż
  2. Zagadkowe światła wokół komety. Naukowcy odkryli niesamowitą tajemnicę
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Ile naprawdę lat ma Magda Gessler? Bez make-upu wygląda na 15 lat mniej

Następny artykuł