Rodzina królewska także walczyła z koronawirusem
facebook.com/Charles, Prince of Wales
Autor - 5 Czerwca 2020

Książę Karol opowiedział o swojej chorobie. "To jest dla mnie najbardziej przerażająca rzecz"

Rodzina królewska także zmagała się z koronawirusem. Książę Karol, który przeszedł infekcję COVID-19, postanowił opowiedzieć o walce z chorobą. Jak wspomina, miał dużo szczęścia.

Rodzina królewska, podobnie jak inni mieszkańcy Wielkiej Brytanii mocno odczuli trudności wynikające z walki z koronawirusem. W kraju tym potwierdzono już prawie 285 tysięcy przypadków zakażenia.

Liczba potwierdzonych zakażeń nadal wzrasta, dlatego książę Karol postanowił po raz pierwszy opowiedzieć o zachorowaniu na COVID-19. Brytyjski następca tronu przyznał, że miał dużo szczęścia.

Majka Jeżowska przyznała się do operacji plastycznych. Wiemy co u siebie poprawiłaMajka Jeżowska przyznała się do operacji plastycznych. Wiemy co u siebie poprawiłaCzytaj dalej

Rodzina królewska także walczyła z koronawirusem. Książę Karol opowiedział o zmaganiach z chorobą

Koronawirusem SARS-CoV-2 może zarazić się każdy. Wśród znanych osobistości walkę z wirusem ma już za sobą między innymi książę Karol. Brytyjski następca tronu po raz pierwszy opowiedział o swoich zmaganiach z groźnym patogenem. Jak podkreślił, solidaryzuje się teraz z ludźmi, którzy zmagają się z koronawirusem.

Brytyjska rodzina królewska na początku nie zdawała sobie sprawy z zagrożenia, jakie niosła za sobą epidemia koronawirusa SARS-CoV-2. W momencie, gdy cała Europa zaczęła izolację, rządzący Wyspami unikali wprowadzenia dodatkowych obostrzeń. Gdy na świecie potwierdzano coraz więcej zakażeń, księżna Kate biegała wraz z dziećmi po sklepach. Również królowa Elżbieta II nie przejmowała się zagrożeniem i beztrosko chodziła do kościoła.

Brytyjczycy dość późno zaczęli wprowadzać nowe zasady mające ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Mimo to już wiele tygodni wcześniej następca tronu sam z siebie postanowił zachowywać szczególne środki bezpieczeństwa, takie jak wykonywanie hinduskiego gestu "namaste" zamiast podawania dłoni. Chociaż syn królowej Elżbiety II starał się uniknąć zakażenia, nie dał rady uchronić się przed patogenem.

Choć Książę Karol już od dłuższego czasu jest zdrowy, dopiero teraz postanowił opowiedzieć o swoich zmaganiach z infekcją COVID-19. Jak podaje portal plejada.pl, brytyjski następca tronu poruszył temat koronawirusa w rozmowie ze Sky News.

- Miałem dużo szczęścia, ponieważ w moim przypadku zakażenie przebiegało dość lekko. Jednak zachorowałem i jestem w pełni świadomy tego, co przechodzą ludzie mający koronawirusa - podkreślił książę.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Wielka radość w domu Rozenek. Zdjęcie syna pojawiło się w sieci, wszystkiego najlepszego

Następca tronu przyznał, że łączy się w cierpieniu ze wszystkimi, którzy przez epidemię stracili swoich bliskich.

- Jestem szczególnie blisko tych, którzy w wyniku choroby stracili tych, których kochali. Na domiar złego nie mogli się nawet z nimi skontaktować przed śmiercią. To jest dla mnie najbardziej przerażająca rzecz. Jednak mam nadzieję, że uda mi się znaleźć wyjście z tej sytuacji. Nie jestem w stanie wyrazić, jak bardzo solidaryzuję się teraz z ludźmi, którzy zmagają się z koronawirusem, w tych trudnych czasach - wyznał książę Karol.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzisiaj spektakularny powrót do Biedronki absolutnie kultowego towaru. Wszyscy czekali i jest, cudowna wiadomość
  2. Bardzo smutna wiadomość obiegła media. Katarzyna Dowbor jest nieuleczalnie chora
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sąd

Następny artykuł