Rodzina królewska Elżbieta II
flickr.com Government of Alberta
Autor Klaudia Bochenek - 22 Sierpnia 2020

Królowa Elżbieta zmaga się z poważną chorobą. Próbowała ukryć prawdę, ale zdradził ją jeden szczegół

Rodzina królewska martwi się o monarchinię, która już od 68 zasiada na tronie. Zły stan zdrowia królowej wyszedł na jaw przez przypadek, sympatycy monarchini zorientowali się dopiero po zdjęciach. Królowa pozbyła się na nich pewnego "gadżetu", który pomagał jej skrywać smutną prawdę.

Rodzina królewska w okresie pandemii martwi się o zdrowie najstarszych z rodu. Wiadomo już, że książę Karol przeszedł COVID-19 bez żadnych powikłań, przez cały czas izolacji czuł się całkiem dobrze. Na przełomie marca i kwietnia królowa podjęła decyzję o opuszczeniu pałacu - zaszyła się w swojej innej rezydencji, jest przecież w grupie ryzyka. Mało kto wie, że cierpi na dziedziczną chorobę.

Zaskakująca decyzja nowego Ministra Zdrowia. Niektórym osobom może się bardzo nie spodobaćZaskakująca decyzja nowego Ministra Zdrowia. Niektórym osobom może się bardzo nie spodobaćCzytaj dalej

Rodzina królewska czuwa nad zdrowiem monarchini

Brytyjczycy mocno zaniepokoili się stanem swojej ukochanej królowej, kiedy ta podczas jednego z oficjalnych spotkań pokazała się bez rękawiczek. Elżbieta II często nosi ten element garderoby i jest nieodłączny, kiedy pojawia się poza pałacem Buckingham - nie dość, że wygląda elegancko, to chroni ją przed zarazkami. Wszyscy byli w szoku, kiedy w czasie spotkania z królem Abdullahem i królową Ranią z Jordanii królowa pokazała swoje posiniaczone dłonie. Okazało się, że to objaw Raynauda, czyli napadowy skurcz tętnic w obrębie rąk, czasem również stóp. Objawia się m.in. z powodu emocji, zimna, nierzadko bez żadnej przyczyny.

Objaw Raynauda to choroba genetyczna i cierpi na nią nie tylko królowa Elżbieta. Dłonie księcia Karola na wielu zdjęciach również nie wyglądają zbyt dobrze - czerwone, spuchnięte, bardzo suche i z łuszczącą się skórą. Brak odpowiedniego leczenia może nieść za sobą wiele powikłań - chory może borykać się z martwicą tkanek lub trwałym owrzodzeniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Lech Wałęsa wieszczy katastrofę i apeluje. "Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy"
2. WHO podało nowe wytyczne dotyczące noszenia maseczek. Jedna grupa nie powinna ich nosić

Zespół Raynauda często towarzyszy np. miażdżycy, przyczyną sinych rąk może być też reumatoidalne zapalenie stawów lub nowotwór: szpiczak mnogi. Leczenie polega na podaniu medykamentów, które minimalizują objawy skurczu naczyń krwionośnych. Przy schorzeniu należy rzucić palenie, odstawic kawę i unikać ekspozycji na zimno. Choroba nie jest śmiertelna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawdziwa plaga zbliża się do Polski. Są ich biliony, niosą śmiertelne niebezpieczeństwo
  2. Joanna Senyszyn ujawniła, co krzyczeli do niej politycy PiS. Skandaliczne słowa
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
  5. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września
  6. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł