Rodzina królewska także zmaga się z koronawirusem
.
Autor Aneta Młodawska - 25 Marca 2020

Z ostatniej chwili: książę Karol zakażony koronawirusem

Rodzina królewska, podobnie jak reszta Brytyjczyków stara się uchronić przed koronawirusem. Okazało się jednak, że zakażony został 71-letni książę Karol, syn królowej Elżbiety II.

Rodzina królewska, podobnie jak inni mieszkańcy Wielkiej Brytanii odczuwa trudności wynikające z walki z koronawirusem. Jak podaje portal wiadomosci.onet.pl, królowa Elżbieta II z mężem księciem Filipem poddali się izolacji. Przebywają obecnie na zamku w Windsorze z kilkoma najbliższymi pracownikami. Syn królowej, książę Karol z żoną Kamilą zamieszkał w Szkocji, książę William wraz z księżną Kate i dziećmi wyjechał zaś do Norfolk.

W poniedziałek premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił, że w celu zatrzymania epidemii mieszkańcy kraju powinni wychodzić z domów tylko po zakupy, do lekarza, apteki oraz do pracy. Premier podkreślił ponadto, że epidemia stanowi "największe zagrożenie od dekad".

Pilne ostrzeżenie GIS. Każdy powinien się z nim zapoznaćPilne ostrzeżenie GIS. Każdy powinien się z nim zapoznaćCzytaj dalej


Rodzina królewska także zmaga się z koronawirusem. Zakażony został książę Karol


Brytyjskie i amerykańskie poinformowały o zakażeniu koronawirusem 71-letniego księcia Karola, syna królowej Elżbiety II. BBC podaje, że książę nie czuje się źle a zakażenie przebiega łagodnie. Żona księcia Karola także została zbadana na obecność koronawirusa. Jak podał rzecznik prasowy księcia Walii i księżnej Kornwalii, Kamila nie jest zarażona. Przypomnimy, że książę Karol jest następcą tronu brytyjskiego.

Koronawirusa ma również Książę Albert II z Monako. Jego stan zdrowia, tak jak księcia Karola, jest dobry. Koronawirus SARS-CoV-2 po raz pierwszy pojawił się w Wuhan prawdopodobnie w połowie listopada 2019 roku. Pierwszym dużym ogniskiem epidemii koronawirusa był targ w Wuhan, który władze zamknęły już 1 stycznia. Obecnie patogen znajduje się już w ponad 190 krajach. Dotychczas potwierdzono ponad 424 tys. przypadków zakażenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć

2. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje


Jak wynika z badań z Uniwersytetu w Oxfordzie, koronawirus mógł już zainfekować znacznie więcej osób w Wielkiej Brytanii, niż naukowcy dotychczas szacowali. Może bowiem chodzić nawet o połowę populacji. Liczba zgonów zwiększyła się tam do 422, zakażonych jest już zaś ponad 8 tys.

Choroba COVID-19 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem, jednak najnowsze badania ujawniają, że pacjenci uskarżający się na częściowy lub całkowity zanik węchu bądź smaku, również mogą być zakażeni koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie
  2. Córka i ciężarna żona ministra środowiska mają koronawirusa. Wiadomo, w jakim są stanie
  3. Przełom w walce z koronawirusem. Węgierscy naukowcy odkryli dokładny kod genetyczny wirusa
  4. Już niedługo może być najczęściej diagnozowanym nowotworem. Ponad połowa przypadków wykrywana jest zbyt późno
  5. Można ponownie zarazić się koronawirusem? Lekarze nie mają wątpliwości
  6. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy

Następny artykuł