rok szkolny: szef men tłumaczy
fot. https://pixabay.com/ Free-Photos
Autor Klaudia Gaicka - 25 Sierpnia 2020

Rozpoczęcie roku przeniesione? Szef MEN rozwiewa wszelkie wątpliwości

Rok szkolny niedługo powinien się zacząć, jednak wciąż jest wokół niego sporo pytań. Szef MEN, Dariusz Piontkowski rozwiewa wszelkie wątpliwości co do jego planowanego przebiegu. Okazuje się, że według niego nie ma potrzeby rozpoczynania roku z opóźnieniem. Placówki są podobne dobrze przygotowane.

Rok szkolny 2019/2020 zakończył się dla uczniów, nauczycieli i rodziców bardzo nietypowo. Około 4 miesięcy dzieci spędziły przed komputerami, zamiast w szkolnych ławkach. Nikogo to jednak nie dziwiło, ponieważ na całym świecie panuje pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Szkodliwy patogen błyskawicznie rozprzestrzenił się po wszystkim kontynentach.

Co teraz dzieje się z Szumowskim? Były minister wszystko wyznałCo teraz dzieje się z Szumowskim? Były minister wszystko wyznałCzytaj dalej

Rok szkolny już niedługo ma się rozpocząć. Szef MEN rozwiewa wszelkie wątpliwości co do jego przebiegu

Rozpoczęcie roku szkolnego już w najbliższych dniach, niektórzy jednak uważają, że powinno zostać przesunięte. Szef MEN Dariusz Piontkowski rozwiał wszelkie wątpliwości. Jak podaje portal Radiozet.pl, jego zdaniem nie ma potrzeby przedłużania wakacji.

- Przecież każde dziecko i każdy nastolatek chodzi do różnych miejsc, do sklepu, miejsc kulturalnych i tam równie dobrze mogą się zarazić – wyjaśnił szef MEN podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Płonce Kościelnej na Podlasiu.

Zdaniem Piontkowskiego nie widać, by była większa grupa uczniów, która wyjeżdżała poza granice naszego kraju, a wypoczynek w kraju był organizowany według podobnych reguł, jak będą funkcjonowały w placówkach szkolnych.

- Nie mamy także sygnałów z kolonii i obozów, by była tam jakaś fala zachorowań, więc te dzieci nie są zagrożeniem, gdy wrócą z powrotem do szkoły czy domu - wytłumaczył szef MEN.

Dariusz Piontkowski odwiedza szkoły, aby sprawdzić, czy dyrektorzy odpowiednio przygotowali je na powrót uczniów. Jego zdaniem wielu z nich jest świetnie przygotowanych.

- Dyrektorzy wręcz cieszyli się, że ogólnopolskie wytyczne są na tyle elastyczne, że pozwalają im dopasować sposób funkcjonowania szkoły do warunków lokalnych, tych budynków, które mają. - wyjaśnił.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny apel Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy każdego Polaka

2. Urzędnicy ruszają na łowy. Już teraz wiadomo, że posypią się srogie kary na nieuczciwych

Szef MEN zapowiedział, że dyrektorzy placówek w porozumieniu z sanepidem będą decydować o możliwym hybrydowym modelu nauczania. Rozwiał również wątpliwości dotyczące mierzenia temperatur uczniom. Zdaniem Piontkowskiego nie ma takiego obowiązku, jeśli uczeń nie ma niepokojących symptomów choroby.

- Są szkoły, np. ogólniak w Białymstoku, które zakupiły kamery termowizyjne, które z automatu mierzą temperaturę każdemu wchodzącemu – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Klamka zapadła, minister edukacji podjął decyzję. Chodzi o przesunięcie roku szkolnego
  2. Kuriozalne pytanie w "Milionerach" za 250 tysięcy złotych. Ciężko uwierzyć, że padło na wizji
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. TVN ujawnił skandaliczną prawdę. Nie mieści się w głowie, do czego dochodzi w karetkach
  5. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia
  6. Spędzili ze sobą 54 lata i nikt nie spodziewał się takiego zakończenia. Prawdziwa miłość do grobowej deski

Następny artykuł