romuald_lipko_swieca
pixabay_webandi
Autor Damian Witoń - 7 Lutego 2020

Nie żyje Romuald Lipko. Artysta przegrał walkę z chorobą

Romuald Lipko, muzyk i kompozytor niezwykle popularnego zespołu Budka Suflera nie żyje. Od dłuższego czasu zmagał się z nowotworem.

Romuald Lipko bez wątpienia zapisał się w historii polskiej muzyki. Artysta odpowiada za wiele przebojów legendarnego już zespołu "Budka suflera", który po dziś dzień ma liczne grono fanów. Niestety artysta od dłuższego czasu zmagał się z poważną chorobą, która w końcu go pokonała. Całą Polskę obiegła dzisiaj informacja o jego śmierci.

GIS chce zwalczać ruchy antyszczepionkowe. GIS chce zwalczać ruchy antyszczepionkowe. "Idziemy na wojnę z antyszczepionkowcami"Czytaj dalej

Nie żyje Romuald Lipko

Jak podaje portal popularne.pl, pierwsze informacje o pogarszającym się stanie zdrowia artysty, pojawiły się już rok temu. U muzyka wykryto nowotwór, którego niestety nie udało się pokonać. Oficjalna informacja o jego śmierci pojawiła się na stronie zespołu.

-Romuald Lipko nie żyje. Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów - możemy przeczytać na stronie popularnej grupy artystycznej

Romuald Lipko urodził się w Lublinie. Podczas nauki w tamtejszej szkole poznał Krzysztofa Cugowskiego, z którym założył grupę muzyczną Budka Suflera. Dziś zespół rozpoznawany jest chyba przez większość Polaków i ma na swoim koncie legendarne hity takie jak “Jolka, jolka, pamiętasz” czy “Jest taki samotny dom”. To właśnie Romuald Lipko jest odpowiedzialny za ich skomponowanie, co tylko udowadnia wielkość tego artysty oraz ogromny wpływ, jaki miał na kształtowanie się polskiej sceny muzycznej.

Członek Budki Suflera jest kolejną wielką osobistością, którą odebrały nam nowotwory. Przypominamy, że w walce z nimi ogromne znaczenie ma profilaktyka. Powinniśmy badać się jak najczęściej oraz niezwłocznie wyruszyć do lekarza w przypadku wystąpienia niepokojących symptomów. Im wcześniej rak zostanie wykryty, tym większa jest szansa na jego wyleczenie.

Wraz z całą ekipą portalu pacjenci.pl składamy wyrazy współczucia rodzinie oraz najbliższym osobom Romualda.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zainstalowała kamery w domu przez zachowanie męża. Nagranie z kuchni wystarczyło, by się wyprowadziła
  2. Nie żyje gwiazda Polsatu. Zmarła zaraz po zdjęciach
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Gdy skończyła 18 lat, jadła tylko po trzy jabłka dziennie prawie przez rok. Jej wygląd powala

Następny artykuł