Rudi Schuberth cierpi na poważną chorobę
Autor Karol Zaborowski - 2 Listopada 2019

Rudi Schuberth przez chorobę prawie stracił wzrok. Będzie się z nią zmagać do końca życia

Rudi Schuberth znany jest nie tylko ze swoich ponadczasowych przebojów, ale zapadł Polakom w pamięci również jako prowadzący mile wspominanego teleturnieju "Śpiewające fortepiany". Niestety artysta zmaga się z chorobą, która pozostanie z nim do końca życia. Piosenkarz prawie stracił przez nią swój wzrok.

Rudi Schuberth jest bez wątpienia jedną z najmilej kojarzonych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Co prawda artysta ma na swoim koncie również występy w kilku filmach oraz serialach, jednak to właśnie za jego piosenki pokochali go Polacy. Artysta miał przyjemność występować zarówno w naszej ojczyźnie, jak i poza jej granicami, co tylko pokazuje, jak dobrze trafił w gusta swoich rodaków.

Niestety gwiazdor zmaga się z poważną chorobą, która dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Schuberth przez lata nie był nawet świadomy tego, że jego zdrowie, a nawet życie jest w poważnym niebezpieczeństwie. Kiedy w końcu choroba zaatakowała, piosenkarz prawie stracił przez nią swój wzrok.

Mandat to za mało. Lądowisko przy szpitalu zamieniło się w parkingMandat to za mało. Lądowisko przy szpitalu zamieniło się w parkingCzytaj dalej

Rudi Schuberth prawie stracił wzrok

Pierwszy raz choroba wokalisty dała o sobie znać w 2016 roku, kiedy to Rudi Schuberth niespodziewanie trafił na szpitalny OIOM. Muzyk był w bardzo złym stanie i zaczął nawet tracić swój wzrok. Co prawda choroba już wcześniej dawała o sobie znać, ale gwiazdor nie mógł jej skojarzyć z objawami, które się u niego pojawiły.

Rudi Schuberth od jakiegoś czasu miał problemy z grzybicą, która pojawiała mu się w okolicach ust. Kiedy trafił do szpitala, lekarze bardzo szybko zdiagnozowali, że artysta cierpi na cukrzycę. To właśnie ta choroba odpowiadała za jego problemy zdrowotne, a także pogorszenie się wzroku. Kiedy lekarze zmierzyli poziom jego cukru we krwi, to zobaczyli, że nie mają chwili do stracenia.

Na szczęście udało się opanować stan zdrowia muzyka, który bardzo się przejął swoją chorobą i zaczął rygorystycznie przestrzegać wszelkich zaleceń danych mu przez lekarzy. Dzięki temu udało mu się zrzucić w ciągu roku aż 17 kilogramów. Co więcej, jak przyznał w wywiadzie udzielonym dla Super Expressu, dzięki odpowiedniej diecie udało się cofnąć wywołane przez chorobę problemy ze wzrokiem. Niestety muzyk mimo wszystko już do końca życia będzie musiał przyjmować leki i regularnie mierzyć sobie poziom cukru.

- Odzyskałem zupełnie wzrok. Pozostała mi tylko wada związana z wiekiem. Ale ta choroba już tak ma, że jak się stosuje do zaleceń lekarzy, to można cofnąć te objawy, w moim przypadku kłopoty ze wzrokiem – mówił piosenkarz w wywiadzie z Super Expressem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Staruszka zgłosiła się do szpitala w ciężkim stanie. Lekarze odesłali ją do innej placówki
  2. Zaraził prawie 900 dzieci wirusem HIV. Lekarz popełnił fatalny błąd
  3. Niebezpieczna bakteria w popularnej przyprawie. Pilna decyzja GIS

Następny artykuł