Rząd wprowadził niespodziewany zakaz
.
Autor Klaudia Gaicka - 5 Sierpnia 2020

Rząd podjął pilną decyzję. Pojawił się nowy zakaz

Rząd zapowiedział kolejny zakaz, który będzie obowiązywał wszystkich. Niestety tegoroczne obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej nie będą takie, jak planowano. Ministerstwo Obrony Narodowej wyjaśnia, jak będą wyglądać w tym roku uroczystości.

Rząd stara się ograniczyć wpływ epidemii na nasze życie, a przy tym zniwelować liczbę nowych zakażeń, które odnotowywane są w ciągu kolejnych dób. Niestety cały czas padają rekordy, tylko w ciągu ostatniej doby Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 680 nowych zakażonych.

Myśleli, że 12-latek ma koronawirusa. Prawda okazała się o wiele gorszaMyśleli, że 12-latek ma koronawirusa. Prawda okazała się o wiele gorszaCzytaj dalej

Rząd zdecydował. W tym roku nie będzie defilady z okazji Bitwy Warszawskiej. Inne zaplanowane wydarzenia mają się odbyć bez zmian

Większość Polaków przestrzega panujących obostrzeń, jednak są i tacy, którzy coraz bardziej się buntują. Tym drugim może nie spodobać się decyzja Ministerstwa Obrony Narodowej.

Przed kilkoma dniami Minister Obrony Błaszczak mówił, że podczas defilady będą dostępne maseczki ochronne dla widzów oraz płyny dezynfekujące, oraz będzie obowiązywał odpowiedni dystans. Dziś sytuacja wygląda inaczej. Nawet media zwracały uwagę, że wobec epidemii COVID-19 zdecydowana większość państw odwołała wojskowe defilady. Wyjątkiem były jedynie Białoruś i Rosja.

- Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o odwołaniu tegorocznej defilady wojskowej z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej - poinformował wczoraj resort.

Jak podaje portal Onet.pl, decyzja MON dotycząca defilady zapadła podczas spotkania ministra obrony Mariusza Błaszczaka z prezydentem Andrzejem Dudą, przedstawicielami służb sanitarnych, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Służby sanitarne nie rekomendowały organizacji tego wydarzenia. Defilady każdego roku przyciągają około 200 tys. osób. Tak wielkie zgromadzenia mogą zwiększać ryzyko zakażeń koronawirusem – tłumaczyli.

Resort poinformował jednocześnie, że wszystkie inne uroczystości Ministerstwa Obrony Narodowej, związane z obchodami setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, odbędą się tak, jak to było planowane.

- Defilada zostanie przeprowadzona w innym terminie, który pozwoli na zachowanie pełnego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom - zapowiedziano.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Porażający skok zakażeń, kolejny rekord. Liczba, która mrozi krew

Nie licząc defilady i wojskowego pikniku, 16 sierpnia ma zostać odsłonięta i poświęcona Figura Matki Boskiej Zwycięskiej w Radzyminie. Ministerstwo Obrony Narodowej zaplanowało w całym kraju pikniki wojskowe, koncerty, wystawy i inne atrakcje. Liczymy, że za dwa tygodnie nie będziemy zbierać plonów tych odważnych działań rządu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważne słowa ministra edukacji. Zapadła decyzja w sprawie powrotu uczniów do szkół
  2. Kinga Duda zrobiła coś niezwykle wymownego podczas zaprzysiężenia. Drobny szczegół mówi więcej niż tysiąc słów
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. 20-latka wzięła ślub z lalką zombie. Wspólne zdjęcia i wideo wbijają w fotel

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł